Agata Duda nie pojawiła się na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dlaczego? Miała poważny powód

Andrzej Duda na uroczystości z okazji 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej pojawił się bez żony. To uruchomiło lawinę plotek. Dlaczego Agata Duda nie wzięła udziału w tak ważnym wydarzeniu? Jest odpowiedź.

Agata Duda popadła ostatnio w niełaskę opinii publicznej. Jej milczenie w sprawie ustawy antyaborcyjnej przez wielu zostało źle odebrane, a teraz pierwsza dama popełniła kolejny nietakt i nie pojawiła się na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Puste krzesło obok prezydenta wyglądało dosyć wymownie. Jak dowiedział się "Fakt" przyczyną nieobecności Agaty Dudy była choroba, z którą zmaga się ona od czwartku.

Zaszyła się w krakowskim mieszkaniu Dudów, gdzie od kilku dni zmagała się z poważnym przeziębieniem. O wyjściu na zewnątrz - tym bardziej, że pogoda temu nie sprzyja - nie było więc mowy. Prezydent sam uczestniczył więc najpierw w porannej mszy na Wawelu, a potem w dalszych uroczystościach w plenerze. Sam przemawiał też tuż przed godziną 17. pod Pałacem Prezydenckim.

Tabloid donosi, że Duda pojawiła się u boku męża dopiero na wieczornej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.