SKANDAL na gali Złotych Globów. Prowadzący chciał zażartować z Caitlyn Jenner. Media: Rozzłościł transseksualną społeczność

Ricky Gervais może nie najlepiej wspominać tegoroczne Złote Globy. A wszystko przez niefortunny żart o Caitlyn Jenner - w swojej wypowiedzi nawiązał do jej przemiany w kobietę i wypadku samochodowego.

Ricky Gervais prowadził galę rozdania Złotych Globów 2016. Nie był to jego pierwszy raz - gospodarzem gali był już po raz czwarty. Aktor komediowy znany jest z kontrowersyjnych żartów na temat gwiazd show-biznesu. W poprzednich latach wielokrotnie dokuczał w ten sposób kolegom z branży, niekiedy przekraczając granicę dobrego smaku. Do tej pory tego rodzaju żarty były mu wybaczane, ale w tym roku stał się bohaterem skandalu. A wszystko przez wypowiedź na samym początku gali.

Zamierzam dzisiaj być miły - zmieniłem się - powiedział Gervais.

I w tym momencie zmienił front. Gervais zaczął mówić o  Caitlyn Jenner :

Oczywiście, nie tak bardzo jak Bruce Jenner. Teraz Caitlyn Jenner. Co za rok ona miała. Stała się wzorem do naśladowania dla osób transseksualnych, pokazując wielką odwagę w przełamywaniu barier i stereotypów.

Jednak nie ta część jego wystąpienia wzbudziła kontrowersje. Posżło o fragment, w którym nawiązał do wypadku samochodowego, jaki Caitlyn spowodowała w zeszłym roku (jeszcze jako Bruce ). Przypominamy, że w wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba.

Nie zrobiła zbyt wiele dla kobiet-kierowców. Ale nie możesz mieć wszystkiego; nie w tym samym czasie - powiedział komik.
 

A jak zagraniczne media oceniają jego wystąpienie? Przeważają krytyczne opinie - tym razem Gervais przesadził. Nie dość, że "zażartował" z przemiany Caitlyn, to na dodatek w niesmaczny sposób skomentował nieszczęśliwy wypadek z udziałem Janner.

Na stronie magazynu " Time " czytamy:

Gervais poszedł za daleko ze swoim poczuciem humoru. Dążył do poruszenia kwestii transpłciowych, odnosząc się do Jenner imieniem, jakiego używała przed przemianą - komentują dziennikarze magazynu.

Na huffingtonpost.ca również pojawiły się krytyczne słowa:

Nie byliśmy rozbawieni.

Tytuł artykułu na dailycaller.com podsumowuje zachowanie Gervaisa jako ogromne faux pas:

Ricky Gervais rozzłościł transseksualną społeczność swoim żartem o Caitlyn Jenner.

Jak widać, media nie kryją oburzenia wobec wystąpienia brytyjskiego aktora. Nikt się nie spodziewał, że początek gali może rozpocząć się od skandalu. Z niektórych tematów po prostu nie wypada żartować.

Zobacz wideo

KS

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.