Cezary Pazura o leczniczej marihuanie: Sztandar walki z tym gów*** będę niósł wysoko. Internauci: Jesteś kretyn, Panie Cezary

Cezary Pazura zabrał głos w dyskusji na temat legalizacji leczniczej marihuany i dopalaczy, które stawia na "jednej półce". W ostrych słowach wyraził swoją opinię. Jednak fani nie zostawili na nim suchej nitki.

Cezary Pazura opublikował na Facebooku wpis, w którym w emocjonalnych słowach sprzeciwia się wprowadzeniu do aptek leczniczych narkotyków. Aktor wychodzi od tego, że Polską wstrząsnął ostatnio szereg historii śmiertelnych przedawkowań dopalaczy, a jednocześnie coraz głośniej mówi się o legalizacji leczniczej marihuany. Dla niego jest to dokładnie to samo.

Wyobraźmy więc sobie, że jest jak Pan Legierski sobie wymarzył. I co się dzieje? Narkotyki są na wyciągnięcie ręki. Może kupić każdy. Ale za co? Czy uzależniony od narkotyków, (bo uzależniają i to na ŚMIERĆ), wypracuje sobie na nie kasę, czy będzie kombinował, żeby szybko i za wszelką cenę zdobyć kolejną działkę? A jeśli nawet pójdzie do roboty, czy będzie wydajny, zainteresowany swoją pracą, czy będzie ona tylko sposobem na dobrnięcie do następnego haju? - pyta Pazura .

To tylko mała część jego wywodu. Aktor roztacza też potworną wizję tego, jak będzie wyglądał nasz kraj, jeżeli faktycznie dojdzie do legalizacji:

Wyobraźcie sobie tabuny naćpanych zombi, którzy zamiast roweru czy fitnessu relaksować się będą w narkotycznym letargu z głupkowatym grymasem na pozbawionym wyrazu bladym obliczu - pisze.

Swój długi wpis kończy deklaracją:

Nie chcę być ofiarą rewolucji narkotycznej. Chcę mieć spokojną i godną emeryturę , a nie harować dodatkowo na nowe miejsca w szpitalach dla ofiar źle pojętej wolności wyboru - zapewnia. - I daję Wam słowo honoru, że sztandar walki z tym gównem będę niósł wysoko, póki zdrowie pozwoli.

Na odpowiedź fanów nie trzeba było długo czekać. Ci niemal jednogłośnie skrytykowali wpis aktora i wytykali mu brak wiedzy:

Cezary PazuraCezary Pazura Facebook.com/CezaryPazura Facebook.com/CezaryPazura

Pojawiły się też głosy osób mieszkających w Holandii. Zapewniali, że na ulicach Amsterdamu nie spotyka się "tłumów naćpanych zombi":

Cezary PazuraCezary Pazura Facebook.com/CezaryPazura Facebook.com/CezaryPazura

Oto cały wpis Cezarego Pazury.

Cezary PazuraCezary Pazura Facebook.com/CezaryPazura Facebook.com/CezaryPazura

jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o: