Można by się było spodziewać, że buty, w których J.K.Rowling pisała pierwszą część Harry'ego Pottera stoją u niej w szafie na jakimś honorowym miejscu. Nic bardziej mylnego. Są w posiadaniu... jednej z fanek czarodziejskiej sagi.
Pewna dziewczyna kilka lat temu dostała pracę domową w szkole - "poproś jakąś gwiazdę o napisanie opowiadania z perspektywy buta". Bez żadnego wahania skontaktowała się w tej sprawie z J.K.Rowling. Reakcja pisarki przeszła jej najśmielsze oczekiwania. W paczce z Anglii dziewczynka znalazła nie tylko tekst, lecz także... buty, które miała na sobie Rowling podczas pisania pierwszej części sagi!
Trzeba przyznać, że to wspaniały gest ze strony autorki. Dzięki wystawieniu tych butów na aukcję dziewczyna będzie mogła zdobyć pieniądze na studia i kontynuować naukę.
Zobacz także:
HARRY POTTER - wszystkie części sagi na wielkim ekranie!