Policja zatrzymała patostreamerów ze Śląska. Okładali młodą kobietę butelką po alkoholu. Usłyszą zarzuty

Jak poinformowała Śląska Policja za pośrednictwem mediów, doszło do zatrzymania patostreamerów Marcina F. (pseudonim Kawiaq) i Bartłomieja K. (pseudonim Tucznik), którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Na transmisji nagrali, jak upijają i znęcają się nad młodymi kobietami.

Marcina F. z Sosnowca w sieci przyjął pseudonim "Kawiaq". 18-latek razem z kolegą Bartłomiejem K. "Tucznikiem" zamieścili w internecie transmisję na żywo, na której najpierw upili do nieprzytomności młodą kobietę, podając jej alkohol w misce dla psa, a potem mieli wyrzucić ją z domu, gdy jej stan zaczął gwałtownie się pogarszać w wyniku zatrucia alkoholowego. Kilkanaście godzin później zorganizowali kolejnego live'a w jednym z hoteli w Gliwicach. W trakcie transmisji upili kolejną dziewczynę, wylewając jej na głowę alkohol. Bartłomiej K. zaczął okładać kobietę butelką po głowie. Zakrwawioną nastolatkę patostreamerzy pozostawili w pokoju hotelowym. Wkrótce przekazali, że opuszczają Polskę i zamieszczali w sieci nagrania z Egiptu. 27 listopada Śląska policja podała, że zatrzymała youtuberów. 

Zobacz wideo Maja Staśko o aferze z youtuberami: Ofiary odzyskują głos

Policja zatrzymała patostreamerów ze Śląska. Po upodleniu młodych kobiety wylecieli z kraju 

Prokuratura Okręgowa w Katowicach na podstawie zamieszczonych w sieci filmików youtuberów wszczęła śledztwo. Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej ustalili, że 18-latkowie mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend doszło do zatrzymania na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę. O wszystkim poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony Policji. Zamieszczono również nagranie z zatrzymania. Youtuberów skuto i przetransportowano do aresztu. - Dzisiaj zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. O tym, jakie to będą zarzuty, zdecyduje prokurator - można przeczytać na stronie śląskiej policji. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Jak poinformowała w ubiegłym tygodniu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, śledztwo prowadzone jest m.in. w sprawie nieudzielenia pomocy jednej z pokrzywdzonych i spowodowania obrażeń ciała u drugiej pokrzywdzonej. Ustalono, że obie pokrzywdzone są osobami pełnoletnimi.

Policja zatrzymała patostreamerów ze Śląska. Po upodleniu młodych kobiety wylecieli z krajuPolicja zatrzymała patostreamerów ze Śląska. Po upodleniu młodych kobiety wylecieli z kraju Policja zatrzymała patostreamerów ze Śląska. Fot. Screen/ slaska.policja.gov.pl/

Pandora Gate. Co ze Stuu? 

Afera Pandora Gate przybiera na sile. Sprawą zajęła się już prokuratura. Stuu  podejrzewa się o kontakty z nieletnimi osobami. Youtuberowi postawiono już zarzuty oraz wystąpiono z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Poinformował o tym Polską Agencję Prasową sam podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Piotr Cieplucha. Więcej na ten temat TUTAJ. Śledztwo jest prowadzone na podstawie art. 200., paragraf 1. Kodeksu Karnego, czyli tzw. czynu pedofilskiego - wyjaśnił w rozmowie z Plotkiem prokurator Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA