Joe Biden w niedzielę 21 lipca ogłosił, że wycofuje się z udziału w wyborach prezydenckich. "Dzisiaj chcę zaoferować moje pełne wsparcie i poparcie dla Kamali jako kandydatki naszej partii w tym roku. Demokraci - czas się zjednoczyć i pokonać Trumpa. Zróbmy to" - brzmiał fragment jego oświadczenia na X. Biden dodał, że wybranie Harris na wiceprezydentkę USA w 2020 roku było najlepszą decyzją, jaką mógł podjąć. Polityczka ma więc szansę (ale jeszcze nie wiadomo, czy zostanie wybrana) być pierwszą czarnoskórą kobietą w historii kraju, która wystartuje w wyborach prezydenckich. Kamala Harris od 2014 roku jest mężatką. Kim jest Doug Emhoff?
Jeśli kandydatura Kamali Harris zostanie potwierdzona i uda jej się wygrać wybory, pierwszym dżentelmenem USA zostanie Doug Emhoff. Urodził się on na Brooklynie i jest synem Żydów, Barbary i Michaela Emhoff. Jeszcze przed ukończeniem pełnoletniości przeniósł się do Kalifornii. Emhoff ma licencjat z komunikacji na Uniwersytecie Stanowym Kalifornii w Northridge oraz tytuł doktora prawa USC Gould School of Law. Doug Emhoff wraz ze wspólnikiem prowadził własną kancelarię prawną. Po sześciu latach przejęła ją korporacja Venable, a mąż Harris został dyrektorem odpowiedzialnym za sprawy na Zachodnim Wybrzeżu.
Doug Emhoff przez 16 lat był mężem Kerstin Emhoff, z którą ma dwoje dzieci. Z Kamalą Harris poznał się przez wspólnych znajomych. Od razu wpadli sobie w oko, a rok po pierwszej randce byli już po ślubie. Kiedy Kamala Harris została wiceprezydentką USA, ogłosił, że po jej inauguracji rezygnuje z pracy, aby skupić się na obowiązkach drugiego dżentelmena i wspieraniu żony.
Chciałbym widzieć więcej kobiet na stanowiskach i więcej ich partnerów, którzy zapewnią im wsparcie, a także warunki i przestrzeń do osiągnięcia sukcesu
- mówił w wywiadzie dla NowThis News. Jako drugi dżentelmen skupiał się przede wszystkim na promowaniu równego dostępu do pomocy prawnej, a także walce z antysemityzmem. Zdjęcia Kamali Harris i jej męża znajdziecie w galerii na górze strony.
Mąż Kamali Harris w ramach obowiązków na początku 2023 roku pojawił się w Polsce. Przyleciał wówczas do Krakowa, aby wziąć udział w uroczystościach 78. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz. Jego wizyta związana była z walką z antysemityzmem i wspieraniem pamięci o Holokauście.