Minister środowiska zakażony koronawirusem. Zaraził żonę w ciąży i malutką córkę

Michał Woś to pierwszy członek obecnego rządu, który został zakażony koronawirsuem. Polityk wraz z rodziną nadal przebywa w domu.

Michał Woś jest 29-letnim ministrem środowiska, który o zakażeniu postanowił opowiedzieć publicznie. Jak się okazuje, "złapał" koronawirusa podczas jednego ze spotkań z członkiem Lasów Państwowych. Gdy dowiedział się, że osoba, z którą odbył spotkanie ma koronawirusa, postanowił poddać się badaniom, mimo dosyć łagodnych objawów. Wynik wyszedł pozytywny. Co gorsza, Michał Woś zaraził również swoją żonę, która jest w 7-miesiącu ciąży i kilkunastomiesięczną córkę.

Zobacz wideo Jak gwiazdy podchodzą do zagrożenia? Kto zachował rozsądek, a kto kpi z koronawirusa?

Michał Woś zakażony koronawirusem

Minister postanowił otwarcie powiedzieć o swoim zakażeniu, ponieważ chce zaapelować szczególnie do młodych ludzi, którzy mogą bagatelizować bardzo poważny problem.

Proszę, zwłaszcza ludzi młodych, by nie bagatelizowali zagrożenia. Ja sam zaraziłem żonę w stanie błogosławionym i córeczkę. Żona musiała przejść badania, ze względu na stan błogosławiony - powiedział na antenie TVN24.

Objawy na początku był bardzo łagodne.

Najpierw kaszel, pojawiła się też lekka gorączka. Wtedy dowiedziałem się o wyniku testu leśnika i podjechałem zgodnie z zaleceniem GIS do szpitala zakaźnego w Warszawie. Dostaliśmy tam maseczki i czekaliśmy w kolejce na rozmowę z lekarzem i test, który okazał się, niestety, pozytywny. Przede mną było około 5-6 osób w poczekalni. Po dwóch dniach od badania objawy się nasiliły. Gorączka skoczyła do 39 stopni, a duszności powodowały, że ciężko mi było złapać oddech - powiedział z portalem SE.pl Michał Woś.

Minister środowiska zmieścił również post na Twitterze, w którym opisał stan zdrowia swojej rodziny. Na szczęście wszystko wraca już do normy.

Ciężki tydzień: żona i córeczka też z wirusem, na szczęście w dobrym stanie. Wieczorem 17/03 trafiłem do szpitala, nie obyło się bez podania tlenu. Dziś wypuszczą nas na leczenie domowe. Widziałem w akcji BOHATERÓW tych dni: WSZYSTKICH pracowników służby zdrowia. Dziękujemy - czytamy.

Koronawirus w Polsce

Niestety, sytuacja z każdym dniem diametralnie się zmienia. Zachorowania w naszym kraju rosną podobnie, jak rośnie liczba zgonów. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać ogólnych zaleceń rządu i pozostać w domu. To bardzo trudny czas, jednak trzeba potraktować go bardzo poważnie.

BO

Więcej o:
Komentarze (30)
Minister środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem. Zaraził żonę w ciąży i malutką córkę
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 20 razy 20

  Tych samych "bohaterów w akcji" lekarzy, ratowników, pielęgniarki PIS poniżał i lekceważył przez kilka lat ! Za co im dziękujesz? za to co robią każdego dnia? podziękujcie im finansowo i dajcie godną perspektywę.
  Aha, zapominacie wszyscy o pracownikach laboratoriów, którzy mają teraz ręce pełne pracy. Nik ich nie docenia. Im należy podziękować szczególnie.

 • gapcio2010

  Oceniono 16 razy 16

  Jak widać, stan nie jest do konca błogosławiony.... To zwykls, nirmalna ciąża !

 • sloncenadnami

  Oceniono 14 razy 14

  teraz dziękuje...a rączki przypadkiem nie podnosił za 2mld na propagandową szczujnię z woronicza?

 • hispar

  Oceniono 11 razy 11

  Jeśli żona jest w stanie błogosławionym, to nie mogła się zarazić, no, chyba że jest w ciąży.

 • lblblblb

  Oceniono 10 razy 10

  Postanowił poddać się testowi mimo łagodnych objawów.
  Ja nie jestem z PiSu. Czy też tak mogę postanowić?

 • art_102

  Oceniono 11 razy 9

  "Gdy dowiedział się, że osoba, z którą odbył spotkanie ma koronawirusa, postanowił poddać się badaniom, mimo dosyć łagodnych objawów. Wynik wyszedł pozytywny."\

  No proszę! Młody facet, korzystając z naszej kasy po kontakcie, prawie bez objawów, po prostu
  postanowił się poddać badaniom", i sie im poddał. Czyli zrobił to, o czym marzy każda osoba po kontakcie, która ma wrócić do rodziny, rodziców, dziadków, żony, dzieci, ale takiej możliwości nie ma! Ba - nie ma jej nawet, jak te objawy ma intensywne, bo lekarz w zakaźnym musi mieć zgodę dyrektora na wykonanie testu dla obywatela. Rząd pokazuja nam palec Lichockiej.

 • gio0102

  Oceniono 9 razy 9

  "podczas jednego ze spotkań z członkiem Lasów Państwowych" - to wiele mówi, można się spotkać z pracownikiem, chyba ze jest się chłopcem z pis, wtedy spotykają się z członkami ;). Teraz rozumiem skąd ten awans na ministra, bo przecież nie dzięki doświadczeniu czy braku innych kompetentnych ludzi w Polsce na stanowisko ministra :D
  Duzo w pis takich kujonkowatych, dupkowatych chłopaczków. Widać ktoś tam lubi takich w typie ministranta :D

 • miastomakow

  Oceniono 9 razy 9

  jak można nazwać kogoś kto zaraża wirusem żonę w ciąży i małe dziecko? A czemu ten Polak Wyklęty nie spotkał się z Kaczyńskim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX