Maria Konarowska porównała macierzyństwo do kwarantanny. Jej wpis skomentowała Marta Żmuda-Trzebiatowska. "W punkt"

Maria Konarowska podzieliła się ze swoimi fanami na Instagramie wyznaniem na temat macierzyństwa. Dla aktorki przebywanie na kwarantannie jest niemalże tym samym, co bycie świeżo upieczoną mamą.

Sławę Marii Konarowskiej przyniosła rola w serialu "Pierwsza miłość" W ubiegłym roku została po raz pierwszy mamą i od tego czasu zawiesiła karierę zawodową na rzecz opieki nad córką Gają. Zajęła się również mediami społecznościowymi, w których udziela się dosyć często. Tym razem postanowiła szczerze odnieść się do macierzyństwa. Jej zdaniem, bycie mamą jest porównywalne do kwarantanny - choć ciągle siedzisz w domu, nie masz nawet czasu się umyć.

Maria Konarowska o byciu mamą

Aktorka zamieściła post w poniedziałek, przy okazji publikując zdjęcie z córką. W długim wpisie opowiedziała, jak wyglądały pierwsze miesiące życia dziecka, co bez wątpienia zrozumie większość mam:

Tobie to się aż tak bardzo życie nie zmieniło przez to zamieszanie z wirusem, prawda? Przecież i tak siedziałaś z dzieckiem w domu”. Jak myślicie? Czy to zdanie wypowiedziała osoba, która MA dziecko, czy która nie tylko go nie ma, ale się nawet do tego nie przymierza? Mówię tu o części zdania, w której znajduje się stwierdzenie SIEDZISZ z dzieckiem w domu - zaczęła.

Następnie odniosła się do trudu, z jakim musi zmierzyć się każda mama.

Bo generalnie, to bycie mamą rzeczywiście na początku trochę przypomina kwarantannę, ale jeśli ktoś ma dziecko, to wie dokładnie, że coś takiego jak SIEDZENIE nie istnieje. Siedzisz chyba tylko, kiedy karmisz, a i wtedy często leżysz albo się bujasz... A jeśli już nie karmisz to albo nosisz na rękach, albo ćwiczysz przewroty na macie, albo robisz skłony góra dół przy zmianie pieluchy, lub do upuszczonej piszczałki, a jak tego wszystkiego nie robisz, bo dziecko zasnęło, to sprzątasz, pierzesz, odpisujesz na maile (jeśli mózg odda ci władzę nad słowami dla dorosłych, w których nie królują zwroty kizi kizi ani ajajajki) - napisała.

W kolejnej części Konarowska opisała też higienę każdej matki, a raczej jej brak. Jej zdaniem zajmując się dzieckiem, zdecydowanie nie ma się na nic czasu - często nie jest możliwa nawet podstawowa higiena.

No i jeszcze może się uda czasem wykąpać. W sensie wziąć szybki prysznic... No dobra, podmyć się... Także, jeśli ktoś pomyśli, że mamy SIEDZĄ z dziećmi w domu, to niech pomyśli raz jeszcze.
 

Choć post Marii Konarowskiej jest dość kontrowersyjny a porównanie, którego użyła, jeszcze bardziej, spotkał się z bardzo miłym przyjęciem. Wiele mam zrozumiało aktorkę i co więcej, utożsamiają się z jej wpisem. Skomentowały to również polskie gwiazdy, które - podobnie jak Maria - są albo zaraz będą mamami.

W punkt! - napisała Marta Żmuda-Trzebiotowska
Nic dodać, nic ująć.
200 proc. prawdy! - czytamy.

No cóż, naszym zdaniem nikomu tak długie siedzenie w domu nie wyjdzie na dobre. Mamy jednak nadzieję, że ten czas niedługo minie - tak samo, jak mija w przypadku świeżo upieczonych mam: ich dzieci w końcu przecież dorastają.

BO