Weronika Rosati opowiedziała o przemocy domowej w obliczu pandemii. Opublikowała przejmujące nagranie

Weronika Rosati zwróciła uwagę na trudną sytuację ofiar przemocy domowej, które zostały zamknięte ze swoimi oprawcami. Żadna polska gwiazda nie poruszyła dotychczas tego tematu.

Weronika Rosati opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych film, w którym powiedziała, że przebywanie w izolacji znacząco nasili przemoc. Ofiary przemocy znajdują się obecnie w trudnej sytuacji i są pozostawione same sobie.

Zobacz wideo Weronika Rosati o konsekwencjach wywiadu dla ''Wysokich Obcasów''

Weronika Rosati o przemocy domowej w czasie samoizolacji

W marcu 2019 roku Weronika Rosati w wywiadzie dla ''Wysokich Obcasów'' wyznała, że doświadczyła przemocy fizycznej i psychicznej ze strony byłego partnera, Roberta Śmigielskiego.

Wywiad możecie przeczytać TUTAJ.

Od tamtej pory aktorka zaangażowała się w działalność na rzecz kobiet dotkniętych przemocą domową. Na swoim Instagramie zwróciła uwagę na niezwykle trudną sytuację ofiar, które w obliczu pandemii są skazane na przebywanie w jednej przestrzeni ze swoimi oprawcami.

Jesteśmy rozdzieleni, ale w pewnym sensie jesteśmy w tym razem. Trzeba to jakoś przetrwać i mam nadzieję, że to się niedługo skończy… Chciałam zwrócić uwagę na problem wzrostu przemocy domowej w czasie kwarantanny. Ofiary są w pewnym sensie zamknięte ze swoimi oprawcami w domach. Czytam dużo na ten temat. Jest to straszne, ponieważ takich zgłoszeń jest teraz na całym świecie o wiele więcej - powiedziała aktorka.

Weronika zauważyła również, że temat przemocy domowej w czasie izolacji jest szeroko komentowany w światowych mediach. Gwiazda zaapelowała do swoich fanów, by nie byli obojętni na krzywdę innych. Przekazała również kilka słów do ofiar przemocy domowej.

Chciałabym wszystkim ofiarom przemocy domowej, które mnie teraz oglądają powiedzieć, żeby mimo wszystko zgłaszały to na policję. Oraz żeby nie dały się sterroryzować, nie pozwoliły na znęcanie się nad nimi. Wiem, że zastraszenie jest bardzo duże. Wiem też, że obecna sytuacja to bardzo utrudnia, ale trzymam za was kciuki… Dbajcie o siebie.

Podczas nagrania Weronika była wyraźnie poruszona i z trudem powstrzymywała łzy. Zapowiedziała też, że będzie nagłaśniać problem przemocy domowej w czasie kwarantanny i udostępniać na swoim profilu artykuły na ten temat. 

KK

Więcej o:
Komentarze (140)
Weronika Rosati opowiedziała o przemocy domowej w obliczu pandemii. Opublikowała przejmujące nagranie
Zaloguj się
 • dejtrejder

  Oceniono 48 razy 28

  Czy martwi się ktoś o mężczyzn narażonych podczas kwarantanny na przemoc psychiczną ze strony kobiet?

 • kolojabolo91

  Oceniono 41 razy 23

  Ta pani porusza ważny temat , ale śmiem przypuszczać , że to zwykły lans.Dla przykładu ta pani wsparła słynną akcję "#MeeToo" , jednak są dostępne zdjęcia w internecie , jak ta pani idzie sobie w najlepsze pod rękę i nie szczędzi sobie czułości z niejakim panem , z którym była wtulona i zapatrzona , a ten jegomość to niejaki -harvey weinstein ,czyli największe zło Hollywood ,od którego ta cała akcja się zaczęła i który to pójdzie siedzieć .Nikt nie jest bez grzechu , ale mam wrażenie , że wśród niektórych celebrytów hipokryzja osiąga swoje szczyty ..

 • grazynkanovak

  Oceniono 26 razy 16

  Wercia ubzdurała sobie, że jest ofiarą przemocy domowej i hollywodzką gwiazdą, a jej mamusia ubzdurała sobie, że jej matka miała obywatelstwo amerykańskie i dlatego ona Tereska nie mogła za komuny nigdzie znaleźć pracy hahaha. Obie chore mitomanki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 37 razy 15

  Ta sprawa dotyczy niemal wyłącznie jej.
  Ona miała po prostu pecha. Każdy z jej siedemnastu partnerów ją bił.
  Pechowa kobieta.

 • bronze

  Oceniono 30 razy 14

  miała mieć karierę w Ameryce, wodziła się jakis czas z wpływowym producentem, który dziś siedzi w areszcie, potem robiła szum ze swoimi kochankami. Teraz ekspertka od przemocy domowej. Koniec świata

 • marini2

  Oceniono 26 razy 12

  Jakoś dziwne że Pani Rosati która z każdym swoim partnerem się sądziła albo koty darła w mediach , nie sądziła się z Weinsteinem. Przypomnę słowa śp. reżysera Andrzeja Żuławskiego "była z największym knurem Hollywoodu".

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 22 razy 10

  Cieszę się, że ktoś znany porusza ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX