Fanki chcą mieć fryzurę jak Jennifer Aniston, a Alicia Keys wie, jak ujarzmić loki. Triki gwiazd z Hollywood na piękne włosy

Włosy gwiazd poddawane są ciągłym zabiegom kosmetycznym. Niestety, ma to wpływ na ich kondycję. Stają się przesuszone i zniszczone przez stylizacje, modelowanianie i farbowanie. Niektóre ze znanych pań z natury zostały obdarzone rzadkimi pamami, jednak wszystkie starają się jak najelepiej dbać o włosy, które są jedną z ich największych wizytówek. Poznajcie sekretne triki gwiazd.

Szczotka z naturalnego włosia

Szczotka z naturalnego włosia dzika jest idealna dla kobiet, które mają cienkie i osłabione włosy. Delikatnie rozczesuje pasma, dzięki niej unikamy szarpania i wyrywania. Przy tym nie plącze ich. Ząbki masują skórę głowy, która staje się lepiej ukrwiona, co wpływa na porost włosów. Oprócz tego stają się one bardziej błyszczące. Z tej metody korzysta m.in. Angelina Jolie.

Angelina JolieAngelina Jolie screen Instagram / @bazaaaruk

Masaż głowy

Jak wspomnieliśmy, masaż świetnie wpływa na porost włosów. Jednak do jego wykonania nie musisz mieć specjalnych przyrządów. Wystarczą twoje dłonie. W ten sposób nie tylko poprawisz kondycję pasm, lecz także osiągniesz dodatkowe korzyści:

Przepływ krwi do skóry głowy i cebulek pozytywnie wpływa na porost i objętość włosów. Robię to z każdym klientem na planie. Ten zabieg świetnie wpływa także na serce i duszę - mówi Charles Baker Strahan, stylista celebrytów, który pracował m.in. z Christiną Applegate.

Rzadkie mycie

Wiele kobiet nie wyobraża sobie tego, żeby nie umyć włosów każdego dnia. Jak się okazuje - im rzadziej to robimy, tym lepiej. Aktorka i modelka, Jaime King, należy do grona zwolenniczek tej metody i docenia korzyści, jakie z niej płyną.

Myślę, że największym błędem, jaki można popełnić, jest codzienne mycie włosów. Ja robię to raz w tygodniu, może dwa. Od dziecka pracowałam nad ich kondycją, nadal są piękne i zdrowe, a to właśnie dlatego, że rzadko je myję. Korzystam z mocy naturalnych procesów nawilżających - uważa.

Podobnie myśli Kim Kardashian, która swoje pasma myje co pięć dni. Jednak specjaliści mają różne zdanie na ten temat. Podkreślają, że wszystko zależy od wielu czynników, w tym m.in. warunków, w jakich żyjemy, oraz tego, czego potrzebują nasze włosy.

Kim Kardashian i Kris JennerKim Kardashian i Kris Jenner Instagram/ @kimkardashian

Kosmetyki do włosów kręconych przechowuj w lodówce

Posiadaczki kręconych włosów mogą wykorzystać trik, z którego korzysta m.in. Alicia Keys. Artystka przechowuje odżywki bez spłukiwania w lodówce. Chłód uszczelnia łuski włosów i nadaje im połysk. A najczęściej na jego brak narzekają kobiety, które mają burzę loków.

Szampon dla koni

Fryzury Jennifer Aniston są już kultowe. Choć ma ona rzadkie i cienkie pasma, to zachwyca kobiety na całym świecie. Jakie są jej sposoby na lśniące włosy? Aktorka od lat używa szamponu przeznaczonego do końskich grzyw i ogonów. Posiada on wyższe stężenie różnych składników niż tradycyjne produkty dla ludzi.

Jennifer AnistonJennifer Aniston Instagram/ @jenniferaniston; Youtube

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.