Zniszczone i suche włosy? Księżna Kate uporała się z nimi. Oto jej sekrety na nieskazitelną fryzurę

Włosy są wizytówką kobiety. Suche i zniszczone nie wyglądają dobrze i dodają lat. Kiedy natomiast są miękkie i lśniące prezentują się fenomenalnie i nie potrzebują żadnych wymyślnych upięć. Tylko spójrzcie na księżną Kate - jej rozpuszczone, układające się w loki włosy są na to najlepszym dowodem.

Księżna Kate cieszy się pięknymi, gęstymi i lśniącymi włosami. Nie każdy pamięta, ale nim wyszła za księcia Williama jej fryzura nie była tak idealna. Kate Middleton miała suche i zniszczone włosy. Czy więc sekret fantastycznych włosów, którymi cieszy się obecnie, tkwi w tym, że Kate teraz odwiedza najlepszych stylistów i fryzjerów? Niekoniecznie. Księżna z wiekiem nauczyła się, jak dbać o włosy, a przede wszystkim, jak je nawilżać. Klucz do tajemnicy znajduje się więc w... codziennej pielęgnacji. 

książę William i księżna Kateksiążę William i księżna Kate EAST NEWS

Księżna Kate ujarzmiła suche i zniszczone włosy

Księżna Kate stawia na proste i eleganckie fryzury. Nawet na oficjalnych spotkaniach pojawia się w rozpuszczonych włosach, zachwycając naturalnymi falami. Jakie więc triki stosuje żona księcia Williama, że jej włosy tak pięknie lśnią i są tak gęste, a po rozdwojonych końcówkach nie ma śladu? 

Odpowiednia pielęgnacja

Po pierwsze odpowiednie mycie głowy. Księżna Kate doskonale wie, jak myć głowę. 38-latka podczas mycia delikatnie masuję skórę głowy, pobudzając tym samym cebulki do zrostu. Nie używa przy tym dużo produktu, co zapobiega obciążaniu włosów. Szampon rozcieńcza z wodą, i dopiero lekko spieniony, nakłada na skórę głowy, później myjąc pozostałą część włosów. Głowę spłukuje letnią, wodą. Nigdy gorącą. 

Czesanie 

Księżna już dawno zrezygnowała z suszarki. Nie od dziś wiadomo, że ta wysusza włosy (jeśli chcecie już ją stosować, wybierajcie zawsze chłodny nawiew). Włosy Middleton schną więc w naturalnych warunkach. Dopiero kiedy są suche, księżna je rozczesuje - wilgotne włosy są bardziej poddane na uszkodzenia. Księżna wybiera też dobrej jakości szczotki i grzebienie. Według Harper’s Bazaar Kate ma aż 13 ulubionych szczotek. Styliści księżnej wybierają dla niej szczotki z elastycznymi igiełkami, zakończonymi kuleczkami. W arsenale Kate nie brak też szczotek typu Tangle Teezer, które doskonale rozczesują, nie wyrywając włosów. 

Idealna fryzura

Księżna Kate doskonale też wie, jak układać włosy, by podkreślić swoją urodę. Czy zauważyliście, że Kate  już jakiś czas temu zdecydowała się na asymetryczny przedziałek? Rezygnując z tego na środku głowy, podkreśliła swoje kości policzkowe. 

Przedziałek na boku sprawia, że jej twarz jest "bardziej otwarta" i podkreśla jej niesamowite kości policzkowe. Jest to również przydatna sztuczka, które pomaga ukryć odrosty, a te podczas domowej izolacji mogły pojawić się na głowie Kate - powiedział stylista James Johnson w rozmowie z portalem dailymail.co.uk. 

Księżna KateKsiężna Kate Instagram @kensingtonroyal

Odpowiednie odżywanie

Nie od dziś wiadomo, że jesteś tym, co jesz. Żona księcia Williama bardzo zwraca uwagę na to, co pojawia się na jej talerzu. Stawa więc na zbilansowaną dietę, która pełna jest warzyw i owoców. To sprawia, że włosy księżnej są lśniące i błyszczące. Dzięki odpowiedniemu żywieniu kondycja włosów Kate poprawiła się po każdej z ciąż. Po urodzeniu dziecka niemal każda kobieta boryka się z problemem wypadających i matowych włosów. To właśnie wtedy potrzeba poświęcić nieco więcej uwagi i odpowiednio nawilżać. Przydatne mogą być tu również odżywki -ich regularnie stosowane mogą zdziałać cuda.  

Zobacz wideo Księżna Kate w sukience za prawie 8 tysięcy złotych zaprezentowała nową fryzurę
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.