Krychowiak był jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy reprezentacji. Znamy kwoty

Grzegorz Krychowiak po niemal 15 latach podjął decyzję o odejściu z reprezentacji. Sprawdziliśmy, ile udało mu się zarobić. Podczas ostatnich mistrzostw zgarnął niezłą premię.

Grzegorz Krychowiak w 2005 roku zadebiutował w barwach reprezentacji Polski pod skrzydłami ówczesnego trenera Stefana Majewskiego. Od tego czasu miał okazję zagrać 100 meczów, z czego warto wyróżnić występ podczas Euro 2016, Mistrzostw Świata 2018, Euro 2020 (rozgrywanym w 2021 r. przez pandemię) i Mistrzostw Świata 2022. Po niemal 15 latach podjął decyzję o zakończeniu tego rozdziału w swoim życiu. Sprawdziliśmy, ile zarabiał.

Zobacz wideo Krychowiak bohaterem konfliktu w kadrze. Poszło o pieniądze

Grzegorz Krychowiak dorobił się grając w reprezentacji

Grzegorz Krychowiak przez lata grał na pozycji pomocnika w reprezentacji Polski i udało mu się zdobyć łącznie pięć bramek. Jego majątek wycenia się na blisko 80 milionów złotych, a na to składają się nieruchomości, biznesy oraz reprezentowanie kraju w piłce nożnej. Za sam awans na mundial w Katarze kadrowicze zainkasowali łącznie 11,5 miliona złotych, co po podzieleniu na 45 osób dawało 255 tysięcy złotych. Do tego według wyliczeń sport.pl sam Krychowiak miał otrzymać 510 tysięcy za sześć meczów w pierwszym składzie. Były to jedyne kwoty, które zagwarantował PZPN. Reszta miała być wypłacana w ramach premii za sam Katar. Z kolei przy okazji Euro 2016 serwis b2-biznes.pl donosił, że pomocnik miał zarobić 503 tysiące złotych. Dla porównania cztery lata później było to już 750 tysięcy złotych, jak podaje Money.pl. Z kolei występ na Mistrzostwach Świata w 2018 roku zagwarantował mu 378 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć stawki za pozostałe mecze, jednak te są z pewnością zależne od wielu różnych czynników. 

Grzegorz Krychowiak odchodzi z reprezentacji Polski

Grzegorz Krychowiak o odejściu z reprezentacji poinformował 26 września w godzinach popołudniowych. Będzie wspominać ten piękny rozdział w życiu z uśmiechem na twarzy i jak sam przyznał, jednymi z najpiękniejszych momentów było śpiewanie hymnu na Narodowym. "Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem, zarówno dla człowieka, jak i dla sportowca. Sportowo nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć 'dziękuję'. W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu, kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!" - pisał. Zdjęcia Grzegorza Krychowiaka znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Więcej o: