Dawid Kubacki zarobił fortunę na medalu MŚ. Zwycięzca otrzymał trzy razy więcej

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata na dużej skoczni. Kwota, która wpłynęła na jego konto, jest całkiem pokaźna.

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w konkursie skoków narciarskich w Planicy. Sportowiec wylądował na 129 metrze i zajmował piąte miejsce. Później jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Skoczek narciarski nadgonił konkurencję, ale nie na tyle, żeby zdobyć złoty medal. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Nie mógł jednak narzekać na słabą nagrodę pieniężną, ponieważ otrzymał pokaźną sumę pieniędzy. Wiadomo, o jakiej kwocie mowa.

Polecamy: Tak wygląda dom Dawida Kubackiego. Klasyka z nutą nowoczesności to przepis na przytulne gniazdko

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Tyle Dawid Kubacki zarobił podczas Mistrzostw Świata. Nie jest to mała suma

Dawid Kubacki od czasów rezygnacji ze skoków narciarskich Adama Małysza jest jedną z najjaśniejszych gwiazd skoków narciarskich. Sportowiec świetnie sobie radzi na stoku i zdobywa coraz to większe sukcesy w swojej dziedzinie. Dzięki świetnemu wynikowi utrzymał się na trzecim miejscu i stanął na podium razem z Zajcem i Kobayashi. Okazuje się, że za osiągnięcie sportowe otrzymał także niezłą nagrodę finansową. 

Dawid Kubacki według wyliczeń Sportu.pl zarobi aż 56 tysięcy złotych. Konto zwycięzcy Timiego Zajca zwiększy się o około 150 tysięcy złotych. Taką samą kwotę zdobył tydzień temu Piotr Żyła, zostając mistrzem świata na skoczni normalnej. Drugi w piątkowym konkursie otrzyma Ryoyu Kobayashi otrzyma 94 tysięcy złotych. 

Więcej wyliczeń na ten temat znajdziesz na stronie Sport.pl tutaj: Tyle Dawid Kubacki zarobi za brązowy medal mistrzostw świata. Duża różnica

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.