Na Wspólnej, odc. 2553 - Cieślikowie z niebieską kartą

W 2553 epizodzie "Na Wspólnej" nie zabraknie momentów, które wywrócą życie bohaterów serialu o 180 stopni. Co takiego wydarzy się w ich losach? Maciek, który cały czas jest pod wpływem narkotyków, włamuje się do kliniki po więcej lekarstw. Dochodzi do szarpaniny, która okazuje się tragiczna w skutkach. Cieślikowie słyszą bardzo złe wieści - pracownica socjalna potraktowała ich surowo w swoim raporcie. Na domiar złego jakiś podejrzany typ wydaje się śledzić Agnieszkę. Czy Darek macza w tym palce?

Ogłuszony Maciek

Maciek nie przestaje zażywać narkotyków – koledzy, zamiast nawrócić go na dobrą drogę, namawiają go na kolejną kradzież. Odurzony chłopak postanawia włamać się do kliniki Joanny. Na gorącym uczynku przyłapują go Zuza i sama Joanna. Ku zdziwieniu kobiet, Maciek działa zupełnie nieracjonalnie – nie jest wcale skruszony, ale atakuje Bergową. Chcąc go ogłuszyć, Zuza zadaje mu cios w głowę wazonem. Czy Maciek wyjdzie z tego cało?

Zarzut przemocy domowej

Tymczasem w „Na Wspólnej” policja wzywa Monikę i Damiana, aby małżeństwo wysłuchało raportu wydanego z ramienia opieki społecznej. Pracownica socjalna źle zinterpretowała kłótnię Moniki z Kajetanem i oskarżyła kobietę o znęcanie się nad synem. Cieślikowie są zdruzgotani – otrzymują własną niebieską kartę.

Niechciany obserwator

Agnieszka spostrzega, że jest śledzona i mówi o tym Rafałowi. Mężczyzna podejrzewa, że może to być jakaś intryga Darka. Po południu Olszewska znowu widzi jakiegoś podejrzanego człowieka pod kancelarią. Prawniczka telefonuje po pomoc – na ratunek wyrusza jej Robert.