Nowa płyta zespołu LemON - krążek "Tu" już w sprzedaży

Najnowsza płyta zespołu LemON pt. "Tu", została wydana 24 marca 2017 roku przez wytwórnię Jake Vision. Dla swoich fanów zespół LemON przygotował miłą niespodziankę - możliwość zamówienia płyty wraz z autografami muzyków z terminem dostawy dokładnie w dniu jej wydania.

Na swoją kolejną płytę pod tytułem „Tu”, zespół LemON kazał czekać swoim fanom ponad rok. Utwory, które możemy na niej usłyszeć powstawały m.in. w Beskidzie Niskim, w studiu stworzonym w zabytkowej chyży łemkowskiej, w Bieszczadach i w Nowym Jorku. Przygotowany z niezwykłą precyzją, pełen doskonałych dźwięków i emocjonalnych tekstów album ma szansę powtórzyć sukces poprzednich trzech wydawnictw: platynowych „LemON” i „ „Scarlet” czy złotej „Etiudy zimowej”. W notowaniu OLiS prowadzonym przez Związek Producentów Audio-Video, w pierwszym tygodniu kwietnia płyta zajęła pierwsze miejsce, spychając z najwyższego podium Depeche Mode i ich najnowszy album „Spirit”.

Nowa płyta – nowy LemON

Płyta „Tu” jest różnorodna, tak jak różnorodne są miejsca, w jakich powstawała - z ciszy Beskidu Niskiego do zgiełku Nowego Jorku przenoszą nas kolejne utwory – a jest ich na płycie 11. W warstwie lirycznej spotkamy na niej ciekawe, niebanalne teksty, w warstwie muzycznej - długie, wysmakowane solówki, świadczące o świetnym warsztacie muzyków. Słychać na albumie inspiracje muzyką Jacka White’a, Led Zeppelin. czy starego Coldplay’a. Jak przyznaje autor tekstów oraz lider zespołu, Igor Herbut, czwarta płyta jest płytą bardzo intymną, a powstawanie kolejnych utworów inspirowane jest doświadczeniami osobistymi, obserwacjami oraz sztuką innych artystów. Bezpośrednią inspiracją do powstania utworu „Papier” była lektura korespondencji między słynna poetką Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą. Z kolei utwór ‘Pollock” powstał pod wpływem jednego z obrazów amerykańskiego malarza ekspresjonisty, Jacksona Pollock’a, które Igor zobaczył w nowojorskiej galerii.

Promocja płyty „Tu”.

Wydanie albumu poprzedziło opublikowanie w Internecie trzech utworów: pierwszy z nich to tytułowy „Tu”, a kolejne to „Tak Nie Nie” i „Akapit”, do którego kilka dni temu powstał teledysk. W dniu wydania płyty, LemON rozpoczął miesięczną trasę promującą płytę. Trasę zainaugurował koncert w Zabrzu w Klubie Wiatrak, a zakończy ją koncert w Warszawie w Klubie Palladium.