The Chainsmokers, utwór "Closer" z miliardem odtworzeń na Youtube

The Chainsmokers to zespół, który powstał w 2012 roku w Nowym Jorku. Grupa składa się z dwóch DJów - Alexa Palla i Andrew Taggarta. Zespół tworzy muzykę elektro house i alternative dance. W 2012 roku The Chainsmokers wydali swój debiutancki singiel ?Erase?. W nagraniach zespołowi towarzyszyła Priyanka Chopra.

W lipcu 2016 roku The Chainsmokers, we współpracy z amerykańską piosenkarką Hasley, wydali utwór „Closer”, który niedługo po premierze stał się hitem. W piosence oprócz wokalu młodej wokalistki można usłyszeć głos Andrew Taggarta.

„Closer” – okoliczności nagrania utworu

Tekst utworu powstał we współpracy Andrew Taggarta z zespołu The Chainsmokers z Shaunem Frankiem, kanadyjskim producentem i autorem tekstów. Muzyką Taggart zajął się razem z Freddym Kennettem, z muzycznego duetu Louis the Child. Shaun Frank zachęcił Taggarta do zaśpiewania utworu, co okazało się bardzo dobrą decyzją. Andrew Taggart przyznaje, że utwór „Closer” był inspirowany piosenką „I Miss You” zespołu Blink – 182. Wpływ na brzmienie utworu miała również muzyka zespołu Taking Back Sunday. Utwór miał premierę 29 lipca 2016 roku.

„Closer” na Youtube – ogromny sukces zespołu The Chainsmokers

Lyric-video (czyli teledysk, w którym pokazuje się tekst piosenki w formie napisów) nagrane do utworu „Closer” zostało wyświetlone w serwisie muzycznym YouTube ponad miliard razy, stając się pierwszym wideo tego typu, które zdobyło taką ilość wyświetleń. Teledysk do piosenki reżyserowany przez Deno Cerny miał premierę 24 października 2016 roku i do stycznia 2017 roku zdobył ponad 110 milionów wyświetleń. Utwór „Closer” zajął pierwsze miejsca na cotygodniowych listach przebojów między innymi w Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Czechach, Danii, Indiach, Irlandii, Nowej Zelandii i Słowacji. W Australii utwór aż siedmiokrotnie został pokryty platyną ze względu na bardzo wysoką sprzedaż. W Stanach Zjednoczonych utwór pojawił się w zestawieniu najlepszych przebojów Billboard Hot 100 i utrzymywał się na najwyższych miejscach notowania przez dwanaście kolejnych tygodni.

AW

Więcej o: