Makijaż karnawałowy, czyli błysk i blask podczas karnawałowej imprezy

Imprezy i zabawy karnawałowe są wyjątkową okazją w roku, kiedy możemy pozwolić sobie na odważniejszy strój i bardziej wyrazisty makijaż. Jeśli wybieramy się na wielki bal to warto przećwiczyć makijaż wcześniej, aby w tym wielkim dniu nie stresować się, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Co roku trendy sylwestrowe i karnawałowe, zarówno jeśli chodzi o stylizacje odzieżowe, jak i makijaż, zmieniają się, jednak pewne zasady pozostają zawsze uniwersalne. Błysk w makijażu karnawałowym jest obowiązkowy.

Po pierwsze – mocno podkreślone oczy

W makijażu karnawałowym oczy obowiązkowo muszą być wyraziste i pięknie podkreślone. Żeby oczy były wyraźnie wyrysowane, koniecznie mocno podkreśl rzęsy - porządnie wytuszuj je pogrubiającym i wydłużającym tuszem, a jeśli chcesz jeszcze lepszego, nawet teatralnego efektu - użyj sztucznych rzęs. Spojrzenie warto podkreślić dobrze napigmentowanym cieniem. Zarówno klasyczne ciemne smoky eyes, jak i intensywny kolor na powiekach sprawdzą się równie dobrze. Ciemne, nasycone odcienie będą wyjątkowo modne w nadchodzącym sezonie karnawałowym. Dodatkowo dobrze podkreślić oczy eyelinerem. Można postawić na uniwersalną, dobrą do każdego makijażu czarną kreskę lub zaszaleć i wykonać kolorową albo nawet brokatową.

Po drugie – wyraziste usta i rozświetlona twarz

Szminka, której użyjemy w makijażu karnawałowym powinna być dopasowana do całości makijażu, wyrazista, a przede wszystkim musi trzymać się na usta przez całą noc. W tym sezonie niezwykle modne są matowe szminki i pomadki w płynie. W drogeriach i sklepach internetowych jest ich taki wybór, że z pewnością dopasujemy coś odpowiedniego do imprezowego looku. Żeby pomadka trzymała się jeszcze dłużej należy nałożyć pod nią konturówkę.

Absolutnie konieczne w makijażu na karnawał jest rozświetlenie twarzy. Aby makijaż długo się trzymał i pięknie wyglądał musimy wybrać dobry, matujący podkład i puder. Do tego rozświetlacz nałożony na punkty na twarzy, które przyciągają światło, czyli kości policzkowe i skronie.

 AW

Więcej o:
Copyright © Agora SA