Karnawał w Polsce - jak się bawimy podczas karnawału, czyli zabawy i zwyczaje karnawałowe

W trakcie tych kilku wyjątkowych tygodni w roku, jakimi jest okres karnawału, nadzwyczaj często bierzemy udział w zabawach, balach i paradach. Nazwa karnawału wywodzi się z łaciny i oznacza mniej więcej ?pożegnanie mięsa?. Jest więc czasem, przez który możemy się bawić, aby później w skupieniu czasie Wielkiego Postu przygotować się do Wielkanocy.

Najbardziej znany na świecie jest oczywiście karnawał w brazylijskim Rio de Janeiro. Znane są również bale w Wenecji, na Placu Świętego Marka. Polski karnawał, co prawda nie jest znany na całym świecie, ale nie oznacza to, że Polacy nie wykorzystują tego czasu na dobrą zabawę.

Karnawał w Warszawie

W stolicy królują liczne koncerty, zarówno organizowane przez miasto, jak i kluby oraz kawiarnie. Do miasta zapraszane są również znane i lubiane kabarety. Mimo bardzo często złej pogody mieszkańcy stolicy nie rezygnują z szaleństw w plenerze. Przewagą Warszawy nad innymi miastami jest ogromna różnorodność rozrywek, od koncertów rockowych po eleganckie bale. Wyjątkowo dużą popularnością cieszą się również bale maskowe i przebierańców.

Karnawał w Krakowie

Kraków nie pozostaje w tyle za Stolicą, jeśli chodzi o ilość karnawałowych imprez. Głównie ze względu na bardzo dużą ilość studentów zamieszkujących stolicę Małopolski, w Krakowie w czasie karnawału nie sposób się nudzić. Tak samo jak w Warszawie, mieszkańcy i turyści mają do wyboru szeroki wachlarz organizowanych zabaw w różnym klimacie. Zaczynając od dużej oferty sylwestrowej, przez cały okres karnawału w gazetach i Internecie z łatwością można znaleźć oferty imprez. Ze względu na wyjątkową atmosferę panującą w Krakowie, zwłaszcza w czasie karnawału, miasto to jest chętnie odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy. Ze względu na popularność karnawału w Krakowie organizowana jest tam Parada Karnawałowa, w której biorą udział aktorzy i specjalnie na tą okazję zrobione figury postaci związanych z karnawałowymi tradycjami. 

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.