Zabawy karnawałowe - pomysły na zabawienie gości podczas imprezy karnawałowej

Karnawał to czas, w którym wyjątkowo często spotykamy się ze znajomymi na zabawach i domówkach. Gdy spotykamy się w towarzystwie, które nie lubi tańczyć lub zmęczymy się szaleństwami na parkiecie, warto mieć w zanadrzu pomysły na zajęcie gości i zapewnienie im niezapomnianej rozrywki.

Gry imprezowe powinny mieć proste zasady, tak aby nie tracić czasu na tłumaczenie gościom reguł zabawy. Najlepiej żeby do przeprowadzenia zabaw nie były potrzebne żadne specjalne akcesoria, wtedy będziemy mogli się bawić kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Idealnym pomysłem na rozrywkę, jeśli organizujemy domówkę, są gry planszowe.

Zabawy taneczne

Żeby urozmaicić zabawę na parkiecie warto zorganizować konkursy taneczne. Rywalizacja z pewnością rozkręci imprezę i ożywi gości. Dobrze znanymi i lubianymi zabawami jest taniec na gazecie i taniec z balonami. Potrzebne do tych konkursów atrybuty znajdziemy z łatwością: gazetę może zastąpić kartka papieru lub nawet serwetka zabrana ze stołu, a o balonach warto pomyśleć już wcześniej, gdy planujemy wystrój sali czy pokoju, w którym będziemy się bawić. Zabawą, która rozbawi gości i sprawdzi ich umiejętności aktorskie jest zabawa w dyrygenta. Wybieramy z pośród bawiących się osób dyrygenta, pozostałe osoby wybierają jakim instrumentem muzycznym chcą być. Następnie odpowiednio się ustawiamy - dyrygent na przeciwko orkiestry i rozpoczyna się koncert. Dyrygent prowadzi orkiestrę, a zadaniem wszystkich jest zachowanie powagi i powstrzymanie się od śmiechu - kto nie wytrzyma i się zaśmieje - oddaje fant.

Gry logiczne

Jeśli wolimy mniej dynamiczne zabawy, przy których trzeba ruszyć głową i wyobraźnią, doskonale sprawdzą się gry logiczne i planszowe.  Możemy zagrać na przykład w grę znaną przez wszystkich, czyli kalambury. Możemy zorganizować również własną wersję programu "Jaka to melodia?". Żeby było ciekawiej zaplanujmy symboliczne nagrody, które będą również miłymi pamiątkami dla gości.

 AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.