Najnowsza płyta Agnieszki Chylińskiej

Agnieszka Chylińska, polska piosenkarka, osobowość telewizyjna i dawna członkini zespołu O.N.A. w 2016 roku wydała kolejną, solową płytę, zatytułowaną "Forever Child". Nowy album oraz promujący go singiel "Królowa Łez" bardzo szybko zyskały dużą popularność na polskim rynku.

Forever Child to już druga solowa płyta Agnieszki Chylińskiej. Debiutancki album solowy wydany został 7 lat wcześniej, w 2009 roku i zatytułowany był „Modern Rocking”. Był to album odmienny od poprzednich, gdyż tonem nawiązywał do nurtu Dance i Pop.

„Forever Child” – czyli o nowej płycie Agnieszki Chylińskiej

Drugi solowy album polskiej piosenkarki na rynku pojawił się 30 września 2016 roku. Zawiera on muzykę taneczną, elektroniczną oraz  rock i pop. Album wydała wytwórnia płytowa Pomaton/Warner Music Poland. Producentami płyty jest sama Agnieszka Chylińska wraz z Bartkiem Królikiem oraz Markiem Piotrowskim. Muzykę skomponowali również Panowie, zaś teksty piosenek, znajdujących się w albumie „Forever Child”, napisała piosenkarka. Album zawiera 10 singli, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Królowa Łez” (singiel promujący), „Jak dawniej”, „Mona Liza Twoich snów”, „Kiedy przyjdziesz do mnie” (singiel wydany w marcu 2014 roku), „Zostaw”, „Fajerwerk” oraz „Borderline”, „Rozpal” i „KCACNL”.

Sukces nowej płyty

Nowa płyta Agnieszki Chylińskiej okazała się strzałem w dziesiątkę. Krążek znalazł się na pierwszym miejscu polskiej listy przebojów (Polskiej Listy Detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video). Płyta zajęła również 44 miejsce na liście sprzedaży w Szwecji. Niewiele ponad miesiąc po wydaniu, 8 listopada 2016 „Forever Child” uzyskał status platynowej płyty, w związku ze sprzedażą pierwszych 30 tysięcy kopii. Biorąc pod uwagę, że Agnieszka Chylińska przed wydaniem kolejnego krążka, nie zapowiadała go oficjalnie, nie prowadziła żadnej promocji, płyta osiągnęła ogromny sukces. Płyta powstawała przez kilka lat, jak twierdzi autorka, lat, podczas których ona była na życiowym zakręcie. W teledysku singla „Królowa Łez” Agnieszka Chylińska jest ostra i pełna energii. 

 

AW

Więcej o: