Top 5 najlepszych miejsc na wakacje jesienią. O tej porze roku jest tam pięknie!

PB
20.03.2020 13:30
Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania (fot. ROSSHELEN (istock))

Zastanawiasz się nad urlopem po sezonie? Nie wiesz, gdzie najlepiej pojechać jesienią? Podpowiadamy! W okresie września i października ceny są już nieco niższe, dlatego warto pomyśleć o urlopie właśnie w tym czasie. Wybrałyśmy top 5 najlepszych miejsc na wakacje jesienią. Zobacz, gdzie warto pojechać, kiedy w Polsce już liście spadają z drzew.
open-image
  • GRUZJA

   Gruzja to wspaniały kraj, który zachwyca pod wieloma aspektami. Zdecydowanie najlepszą porą roku na wycieczkę do Gruzji będzie późna wiosna lub wczesna jesień. Temperatury są wtedy najprzyjemniejsze, bo oscylują między 15-20 stopni Celsjusza. We wrześniu szlaki górskie są nadal dostępne dla turystów, krajobrazy zachwycają barwną mozaiką jesiennych kolorów, a w miastach nie brakuje atrakcji. Odbywają się tam wówczas liczne festiwale i festyny. Nie zapominajmy też o pysznym jedzeniu.
   Kup teraz
  • TURCJA

   Turcja zachwyca krajobrazem i pogodą o każdej porze roku. Jesienią będzie tam spokojniej i mniej tłoczno. Kraj ten jest niezwykłym połączeniem kultury europejskiej z Orientem. Oprócz pięknych plaż, warto zobaczyć także wiele fascynujących miejsc i zabytków. Są to m.in. Hagia Sophia w Stambule, Kapadocja - surrealistyczne doliny skalne, powstała na skutek erupcji wulkanu, tworzących księżycowy krajobraz, wykutych w skałach domów i kościołów.
   Kup teraz
  • PORTUGALIA

   Portugalia to przepiękny kraj, pełny atrakcji turystycznych. Znajdziemy tu piękne plaże nad samym Oceanem Atlantyckim, a także wielowiekowe zabytki świadczące o bogatej kulturze i historii kraju, który uległ wielu zawirowaniom przez wiele dziesięcioleci. Portugalia przyciąga turystów właściwie przez cały rok. Jesienią unikniesz tłumów i natłoku turystów. Portugalia to przede wszystkim wyjątkowa Lizbona, Sintra - architektoniczna perła kraju oraz Madera, czyli wyspa wiecznej wiosny.
   Kup teraz
  • MAROKO

   Maroko to piękny afrykański kraj, który tętni życiem przez cały rok. Dopisuje także pogoda, zatem nawet późnią jesienią będzie tam ciepło i przyjemnie. Obowiązkowo należy odwiedzić w nim również souki, czyli labirynty małych stoisk i sklepików. Od bijących z nich orientalnych zapachów i kolorów może zakręcić się w głowie! Maroko to także pyszna i aromatyczna kuchnia, mnóstwo kolorów i mili mieszkańcy. Będąc tam na urlopie nie można nie spróbować słynnej marokańskiej herbaty.
   Kup teraz
  • CZARNOGÓRA

   Czarnogóra to wciąż mało popularne miejsce na wakacje, nie tylko dla naszego kraju, lecz dla całej Europy. To małe państwo ukryte wśród pięknych gór, jezior i czystych plaż zachęca także cenami. Poziom turystyki wzrasta tutaj z sezonu na sezon. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, ale mieć piękną pogodę to najlepiej wybrać się do Czarnogóry w okolicach maja i października. Będąc tutaj obowiązkowo spróbuj regionalnej kuchni oraz alkoholi.
   Kup teraz
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • rabiosa

  0

  ja w tym roku odpuscilam sobie wakacje za granicą. zdecydowalismy sie z mezem wybrac jakis fajny hotel w Polsce i padlo na Hotel Bania w Bialce, oboje lubimy góry wiec to miejsce dla nas idealne, mozna aktywnie spedzic czas, organizowane sa wycieczki w góry, ogniska, na pewno bedzie fajnie

 • kacperro333

  0

  Byłem w Turcji w połowie października tamtego roku, kierunek na jesień jak najbardziej ok. Z Wawy enterem leciałem do Antalyi niecałe 3 godziny potem godzina transfer do Side. Pogoda była piękna, woda ciepła. Ludzi trochę było, ale na pewno nie tyle co w sezonie. Hotelowe jedzenie smaczne.

 • matadore1

  Oceniono 1 raz -1

  KoronaTravels wspólnie z GooWnem funduje wam ten urlop

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX