Coolio nie żyje. Rapera znanego z hitu "Gangsta's Paradise" znaleziono nieprzytomnego w domu przyjaciela

Nie żyje amerykański raper Coolio. Autor singla "Gangsta's Paradise" zmarł nagle, po tym jak znaleziono go na podłodze w łazience posiadłości przyjaciela. Miał zaledwie 59 lat.

Artis Leon Ivey Jr., znany jako Coolio, był amerykańskim raperem, który zasłynął dzięki soundtrackowi do jednego z największych filmowych hitów lat 90. - "Młodzi gniewni" z Michelle Pfeiffer, która wcieliła się w rolę nauczycielki próbującej poskromić niepokorną młodzież z trudną przeszłością. Mężczyzna zmarł 28 września po tym, jak znaleziono go nieprzytomnego w domu przyjaciela

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Coolio nie żyje. Rapera znanego z hitu "Gangsta's Paradise" znaleziono nieprzytomnego w domu przyjaciela. Miał 59 lat

Coolio nie żyje. Menadżer rapera, Jarez Posey, przekazał magazynowi "The New York Times", że mężczyzna został odnaleziony nieprzytomny na podłodze w łazience domu przyjaciela. Zmarł o drugiej w nocy w czwartek polskiego czasu. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich w jego śmierci. Nagłe odejście spowodowane było najprawdopodobniej problemami zdrowotnymi. Według menadżera, raper miał dostać ataku serca. 

Więcej zdjęć Coolio znajdziesz w galerii na górze strony.

Coolio urodził się w 1963 roku w Pensylwanii. Po przeprowadzce do Campton w Kalifornii zaczął występować jako część sceny Zachodniego Wybrzeża. W 1994 roku wydał debiutancki album "It Takes a Thief". Artis Ivey Jr. w 1996 roku został laureatem nagrody Grammy za utwór "Gansta's Paradise".

Michelle Pfeiffer opublikowała na Instagramie poruszający wpis, kiedy dowiedziała się o śmierci rapera. W kilku słowach opowiedziała też o współpracy przy filmie "Młodzi gniewni". 

 
Ze złamanym sercem dowiedziałam się o śmierci utalentowanego artysty Coolio. Życie, które zakończyło się stanowczo zbyt szybko. Jak wiecie, miałam tę przyjemność, że współpracowałam z nim na planie "Młodych gniewnych" w 1995 roku. Wygrał Grammy za genialny kawałek ze ścieżki dźwiękowej do filmu. Myślę, że to właśnie dzięki temu film zyskał taką popularność. Mam z nim same dobre wspomnienia. Był dobrym człowiekiem. Kiedy dziś słyszę ten utwór, ciągle mam ciarki. Przesyłam wyrazy współczucia bliskim. Spoczywaj w pokoju Artis Leon Ivey Jr - napisała.
 

Zobacz też: Grace Kelly odegrała samochodową scenę w filmie Hitchcocka. Potem zginęła, bo jej auto runęło w przepaść

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.