Don Vasyl razem z rodziną pomógł bezdomnemu. Mieszka w ich domu. "Dostaję wyżywienie, papierosy"

Don Vasyl ma ogromne serce. Znany artysta kilka lat temu przyjął pod swój dach bezdomnego. Pan Andrzej nie krył wdzięczności.

Bądź na bieżąco. Wieści z życia znanych osób znajdziesz również na stronie Gazeta.pl.

Don Vasyl to znany artysta i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Piosenkarz i poeta na przestrzeni lat nie tylko miał okazję wykazać się muzycznym talentem, lecz także działaniem na rzecz innych.

Zobacz wideo Ratują życie bezdomnym pod Dworcem Centralnym. "To akcja patriotyczna"

Don Vasyl przygarnął bezdomnego. Mężczyzna jest mu wdzięczny

Don Vasyl od lat pomaga osobom bezdomnym. Kilku mężczyzn znalazło nawet schronienie u artysty, o czym opowiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Mam od paru lat u siebie w domu moich polskich braci - pięcioro. I dwóch Romów - wytłumaczył.

Ratunek od gwiazdy otrzymał m.in. pan Andrzej, który zgodził się na rozmowę z dziennikiem. Mężczyzna kilka lat temu został bez dachu nad głową. Postanowił jednak zawalczyć i poszukać pomocy. Znalazł ją u Don Vasyla. Nie wahał się, by zapytać o możliwość zamieszkania u artysty. Dzięki temu od trzech lat ma ciepły kąt. Zimą śpi w domu, zaś latem przenosi się do campingu.

Poprosiłem, żeby przyjął mnie pod swój dach. Przyjął mnie do siebie, żeby mnie utrzymać, pomóc, żebym przeżył swoje lata do końca. Dostaję wyżywienie, papierosy - wspominał pan Andrzej.

Jest ogromnie wdzięczny za rękę wyciągniętą przez Don Vasyla i jego bliskich. Jak może, stara się  odwdzięczyć pracą i pomocą.

Dziękuję im, że dali mi swoje serce i przyjęli mnie pod swój dach. Dlatego ich chwalę, całą rodzinę Romów. Nie dam na nich złego słowa powiedzieć, bo to wspaniali ludzie - mówił mężczyzna.

Don Vasyl natomiast zaznaczył, że pan Andrzej jest uważany za część rodziny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.