• Link został skopiowany

Burza po słowach Bożeny Dykiel o depresji. Edyta Pazura dodała wpis. Puenta miażdżąca

Edyta Pazura zamieściła na Instagramie obszerny wpis, w którym podzieliła się z fanami doświadczeniami na temat swojej walki z depresją. Celebrytka nawiązała również do głośnej wypowiedzi Bożeny Dykiel w "Dzień dobry TVN".
Edyta Pazura
KAPIF

Z rzetelnymi informacjami na temat depresji zapoznacie się na gazeta.pl.

Szerokim medialnym echem odbiły się teorie Bożeny Dykiel na temat depresji, które wygłosiła podczas sobotniego wydania "Dzień dobry TVN". Aktorka stwierdziła, że chorobę można leczyć dobrym jedzeniem, a najlepiej to już specjalnymi okularami za trzy tysiące złotych. Zachowanie gwiazdy "Na Wspólnej" skrytykowało już wiele osób, m.in. Paulina Młynarska, czy Karolina Korwin Piotrowska. Teraz głos zabrała Edyta Pazura.

Zobacz wideo Edyta Pazura pokazała swój dom na Mazurach

Edyta Pazura otwiera się na temat depresji. "Nie mogłam przełknąć kawałka kanapki"

Przewijający się w mediach temat depresji skłonił Edytę Pazurę do podzielenia się własnymi doświadczeniami. Na samym początku przypomniała, że depresji nie da się wyleczyć żadnymi witaminami.

Jak to leciało? Witaminki, witaminki itd... No wszystko świetnie, witaminki dobra rzecz, jednak nie na wszystko. Przede wszystkim suplementy nie leczą depresji. I gdybym ja zaufała tym mądrzejszym od siebie, a przede wszystkim lekarzom, pewnie mogłabym uniknąć wielu przykrych doświadczeń, nie doprowadzając się do momentu, w którym nie mogłam przełknąć kawałka kanapki....
(...) To, że miałam lęki i przeszłam depresję, nie czyni mnie gorszej. Teraz z perspektywy czasu mam wrażenie, że przechodziłam ją już wcześniej i bardzo żałuję, że nie poprosiłam wcześniej o fachową pomoc - czytamy pod postem.
 

Edyta Pazura wpis zakończyła hashtagami #wiesz #nie #pieprz. Nie trudno się domyślić, do czyich wypowiedzi nawiązywała.

Potrzebujesz pomocy?

W związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą może występować zagrożenie życia, wówczas - w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej - zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy, a masz mniej niż 18 lat, codziennie od 12:00 do 2:00 w nocy możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Więcej o: