15 lat temu w Warszawie odbył się finał Miss World. Jak wygląda teraz zwyciężczyni, która pokonała najpiękniejsze kobiety świata?

Dokładnie 15 lat temu w Polsce zorganizowano wyjątkową imprezę. 30 września 2006 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury wybrano najpiękniejszą kobietę świata. Została nią Czeszka Tatiana Kucharová.

Jak dzisiaj, po 15 latach od zdobycia tytułu, wygląda najpiękniejsza kobieta świata 2006 roku? Jak potoczyła się jej kariera? 

Zobacz wideo Kasia Szklarczyk wygrała "Top Model". Wcześniej startowała w wyborach Miss World University. Co jeszcze o niej wiemy?

Wersow, 'Top Model'"Top Model". Wersow zadebiutowała w telewizji. Pokazała kulisy show

Miss World 2006. Jak wygląda Tatiana Kucharová?

Wybory Miss World 2006 były wyjątkowe, gdyż pierwszy raz w historii tej imprezy konkurs rozegrano w Europie Środkowo-Wschodniej. Również ich wynik był dużym zaskoczeniem. Spośród 104 kandydatek, które przybyły do Warszawy, by zdobyć koronę najpiękniejszej, zwycięstwo przypadło Czeszce Tatianie Kucharovej.

Konkursowe zmagania trwały kilka dni. Kandydatki, ubiegające się o tytuł, w czasie pobytu w Polsce brały udział w tzw. małych finałach. Dopiero zwycięstwo w nich gwarantowało uczestniczce udział w pierwszej szesnastce. Rozegrano cztery takie "małe finały": Miss Plaży, Miss Talentu, Miss Sportu oraz Miss Piękna z Przesłaniem. Tatiana wygrała tytuł Miss Plaży i w ten sposób dostała się do finału, który zorganizowano w Sali Kongresowej. Polską kandydatką do tytułu Miss World 2006 była Marzena Cieślik.

Tatána Kucharová, czeska modelka, zwyciężczyni konkursu Miss Czech 2006, zdobyła też tytuł Miss Sympatii Czech 2006. Te dwa konkursy piękności pozwoliły jej wziąć udział w rywalizacji o tytuł najpiękniejszej kobiety świata.

Zwycięstwo w konkursie Miss World 2006 otworzyło Tatianie drzwi do kariery w show-biznesie. Współpracowała między innymi z firmami Wella, Jaguar, Dermacol, L'Oréal Professionnel, Adidas, Dior czy Emanuel Ungaro. Jej zdjęcia pojawiły się w "Harper's Bazaar", "Elle", "InStyle", "Cosmopolitan", "Vogue".

 

Miss World 2006 stawiała też pierwsze kroki w branży filmowej. Brała udział w kręceniu teledysku z Justinem Timberlakiem do piosenki Fascinated, przy której współpracowała w Los Angeles z amerykańskim reżyserem, Collinem Tilley. W 2013 roku zagrała w filmie "Donšajni" w reżyserii Jiríego Menzla. Można ją było też zobaczyć w kilku czeskich serialach.

Książę Harry w przeszłości brzydko pachniałCzym pachnie książę Harry? Dziennikarka ujawniła zawstydzający szczegół

Dzisiaj Tatiana Kucharová prowadzi fundację "Piękno pomagania", która zajmuje się pomocą socjalną i humanitarną. Modelka w 2016 roku wyszła za mąż za czeskiego aktora i muzyka Ondreja G. Brzobohatego. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim instagramowym profilu zamieściła właśnie wspomnieniowy film pokazujący jej zwycięstwo w Miss World 2006.

Więcej o: