Donald Tusk na zdjęciu sprzed lat. Opis i gest na ujęciu wymowne. "Pamiętam radę mojej mamy sprzed niemal pół wieku"

Donald Tusk na Instagramie zamieścił swoje zdjęcie sprzed lat. Uwagę zwracają opis i wykonany przez niego gest.

Donald Tusk należy do grona polityków aktywnych w mediach społecznościowych. Były premier na swoim Twitterze zamieszcza głównie tweety, w których komentuje bieżącą sytuację społeczno-polityczną. Raz jednak potwierdził tam, że jego córka Kasia Tusk urodziła drugie dziecko. Więcej informacji o jego życiu prywatnym można znaleźć na Instagramie. Tam np. wraca pamięcią do dawnych lat.

Zobacz wideo Kasia Tusk na spacerze z rodziną. Był nawet Donald Tusk

Donald Tusk na zdjęciu z młodości. Wymowny opis i gest

Donald Tusk opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z czasów swojej młodości. Uwagę zwracają nie tylko bujne loki, lecz także zamieszczony opis oraz gest. Osoba robiąca fotografię uchwyciła moment, gdy bohater ujęcia puka się w czoło. W niektórych krajach, w tym właśnie w Polsce, takim sposobem bezsłownie przekazuje się komuś, że to, co robi lub mówi jest niemądre. Współgra to ze stwierdzeniem dodanym w opisie. Donald Tusk nawiązał do tego, co niegdyś przekazała mu jego matka.

Wciąż pamiętam radę mojej mamy sprzed niemal pół wieku, aby trzymać się z daleka od ludzi niemądrych, bo głupota może być zaraźliwa. I nawet profesorskie tytuły przed nią nie chronią - czytamy.

Można to odebrać jako przytyczek wobec niektórych osób znanych publicznie, właśnie z tytułami profesorskimi, których zachowanie i słowa bywają obraźliwe dla innych.

Katie PiperKatie Piper została oblana kwasem na zlecenie byłego. Przeszła 400 operacji plastycznych

Ze słowami zgodziło się wielu obserwatorów Donalda Tuska na Instagramie.

Moja mówi: nieważne, jaki masz tytuł, ważne, jakim jesteś człowiekiem.
Mądrze gadała mamusia. Powinno się odbierać tytuły naukowe za głupotę - czytamy w komentarzach pod postem.
 

Agnieszka KotlarskaAgnieszka Kotlarska została zamordowana na oczach córki przez psychofana

Nie był to pierwszy raz, gdy Donald Tusk zamieścił na Instagramie zdjęcie sprzed lat. Na jego profilu można było zobaczyć chociażby ujęcia ze ślubu polityka w 1978 roku. Z kolei przy okazji Dnia Dziecka pokazał swoje fotografie z czasów, gdy jego córka była jeszcze małym dzieckiem i niósł ją na barana. Moment ten odtworzył nawet ze swoją wnuczką.

Więcej o: