"Love Island". Karolina Gilon wyleciała do Hiszpanii, ale zmaga się z FOMO. "Jest strach, że nie wystarczy mi czasu"

Karolina Gilon, prowadząca "Love Island", przyznała, że ma problem z nerwowym zaglądaniem do telefonu. Bez przerwy sprawdza powiadomienia od znajomych.

Karolina Gilon wyjechała właśnie do Hiszpanii, gdzie ruszyły nagrania do "Love Island. Wyspa miłości". Prowadząca show Polsatu będzie zajęta pracą. Zdradziła w jednym z wywiadów, że jej największy lęk wiąże się z brakiem czasu.

Zobacz wideo Karolina Gilon przechodzi na dietę

"Love Island. Wyspa miłości". Karolina Gilon zmaga się z FOMO

Karolina ma świadomość, że życie jest bardzo krótkie i chciałaby je wykorzystać jak najlepiej.

Jest strach, że nie wystarczy mi czasu - powiedziała prowadząca w rozmowie z Pomponikiem.

Prezenterka przyznała, że zagląda bez przerwy do telefonu. Najbardziej cierpi, kiedy widzi w sieci, że znajomi dobrze się bawią na imprezie, którą ona opuściła.

Gdy pojadę w jedno miejsce, żałuję, że nie ma mnie w tym drugim. Straszne to jest. Jeszcze jak widzę, że ktoś się świetnie bawi, to wtedy żałuję, że tam mnie nie ma - powiedziała Karolina.

Tego typu zespół obaw określany jest skrótem FOMO (ang. fear of missing out). To lęk społeczny wynikającym z przekonania, że inni mogą dobrze się bawić, podczas gdy osoba doświadczająca strachu jest nieobecna. Wiąże się to z popularnością mediów społecznościowych.

Osoby cierpiące na FOMO obserwują profile znajomych lub celebrytów i żyją w przekonaniu, że inni doświadczają lepszych rzeczy niż oni. Towarzyszy temu lęk przed odrzuceniem i przeświadczenie, że jest się pomijanym. Z tego powodu osoby cierpiące na FOMO nerwowo sprawdzają telefon komórkowy i wszystkie powiadomienia. Dzielą się też w mediach każdą najdrobniejszą informacją. W wielu przypadkach rozwiązaniem może być tylko psychoterapia.

"Love Island. Wyspa miłości". Kiedy emisja nowego sezonu?

Nowy, czwarty sezon "Love Island", będzie miał premierę w poniedziałek 30 sierpnia o godzinie 22:00. Losy uczestników będzie można śledzić na ekranie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele o tej samej porze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.