Szokujące doniesienie w sprawie Billa Cosby'ego. Aktor opuścił więzienie decyzją Sądu Najwyższego Pensylwanii

Bill Cosby wyszedł z więzienia. Sąd najwyższy Pensylwanii unieważnił wyrok skazujący aktora za napaść seksualną i nakazał jego uwolnienie. Decyzja sądu ma związek z uchybieniami procesowymi.

Bill Cosby przez wiele lat cieszył się dużą popularnością i sympatią dzięki sitcomowi "Bill Cosby Show". W 2014 roku jednak świat obiegła informacja o napaściach seksualnych, których miał dopuścić się aktor. W jego sprawie toczył się proces. Komik ostatecznie został skazany na trzy do dziesięciu lat więzienia. Ostatnie informacje na jego temat zszokowały Amerykę. 

Zobacz wideo

Bill Cosby wychodzi z więzienia

Uznany za drapieżcę seksualnego Bill Cosby nie odbędzie całej swojej kary. Po dwóch latach, które odsiedział skazany, postanowiono o jego dalszym losie. Sąd Najwyższy amerykańskiego stanu Pensylwania zdecydował w środę 30 czerwca o uchyleniu wyroku za przestępstwa seksualne, jakich dopuścił się amerykański aktor. Oznacza to również, że został zwolniony z więzienia. Rzecznik prasowy Cosby’ego, Andrew Wyatt, odebrał go osobiście.

Powodem decyzji były uchybienia podczas procesu przeciwko Billowi Cosby'emu. Ostatnie, środowe, orzeczenie Sądu Najwyższego Pensylwanii blokuje drogę do ponownego rozpatrzenia sprawy. Oznacza to, że komikowi nie zostaną ponownie postawione zarzuty.

To potężny cios dla wszystkich ofiar aktora. Wśród nich była Andrea Constand. A 2004 roku Cosby podał jej środki odurzające i dopuścił się wobec niej napaści seksualnej. O przemoc na tym tle oskarżało go łącznie ponad 50 kobiet. Ich sprawy jednak uległy przedawnieniu. Przez swoje postępowanie aktor został usunięty z Amerykańskiej Akademii Filmowej. Sam Bill Cosby nie uznał swojej winy i nie wziął udziału w szkoleniu dla przestępców seksualnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.