Rafał Trzaskowski przemówił na Paradzie Równości w Warszawie. "Zawsze będziemy przy tych, których inni próbują rugować na margines"

Rafał Trzaskowski pojawił się na rozpoczęciu Parady Równości w Warszawie. Prezydent miasta wyraził swoje poparcie i zwrócił się do wszystkich zebranych sojuszników społeczności LGBT+.

19 czerwca w Warszawie odbyła się kolejna Parada Równości. To święto społeczności LGBT+, a także wszystkich ich sojuszników. O godzinie 14:00 pod Pałacem Kultury oficjalnie rozpoczęto świętowanie. Na scenie pojawił się prezydent miasta - Rafał Trzaskowski.

Zobacz wideo Parada Równości 2019. Kolorowy tłum na ulicach Warszawy

Jeśli odwiedzacie dziś Gazeta.pl, być może już widzieliście naszą akcję "Bez LGBT+ nie ma Polski". Z wielu tytułów na stronie głównej znikają w tym czasie litery L, G, B oraz T. Jeśli chcecie widzieć, dlaczego - kliknijcie w ten link.

Rafał Trzaskowski przemówił na Paradzie Równości w Warszawie

Paradę Równości wspiera wiele gwiazd, ale także polityków. Wśród nich jest Rafał Trzaskowski, który po raz kolejny dał patronat wydarzeniu. Pojawił się również osobiście na Paradzie i zwrócił się do wszystkich zebranych.

Witam Warszawę kolorową, uśmiechniętą, Warszawę tolerancyjną. Parada to święto całej społeczności LGBT +, ale to również święto wszystkich, którzy są tolerancyjni, wszystkich, którzy są uśmiechnięci, wszystkich, którzy patrzą w przyszłość, wszystkich tych, którzy chcą, aby Warszawa była dla wszystkich. Brawo dla Was!
Jak w innych miastach Europy i świata udzielam po raz drugi, tego, co najważniejsze, czyli patronatu, bo ten patronat to jest to, co może dać prezydent, co może dać miasto swojej społeczności. Jestem tutaj po raz kolejny, aby zaświadczyć, że zawsze będziemy razem i zawsze będziemy stali przy tych, którzy są słabsi, których inni próbują spychać na margines społeczeństwa, którzy są atakowani, bo takie jest zadanie samorządowców.
Proszę was na siebie, Uważajcie na siebie, trzymajcie dystans i przede wszystkim dobrze się bawcie - mówił prezydent Warszawy.

Społeczność LGBT+ oraz ich sojusznicy z pewnością są dumni z takiego prezydenta stolicy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.