Dziesięć lat po ślubie księżnej Kate i księcia Williama ujawniono nowe fakty o ich torcie. "Nie mogliśmy nikomu o tym powiedzieć"

Już za kilka dni księżna Kate i książę William będą obchodzić dziesiątą rocznicę swojego ślubu. Z tej okazji, Fiona Cairns, która była odpowiedzialna za ich tort weselny, zdradziła nieco szczegółów.

Dekadę temu, a dokładnie 29 kwietnia 2011 roku, miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Wówczas Kate Middleton wyszła za mąż za księcia Williama. O ich ślubie mówiło się na długo przed samą ceremonią, a w sieci nie brakowało informacji i doniesień związanych z zaślubinami pary. Minęło już tyle czasu, a nadal na jaw wychodzą kolejne szczegóły ślubu i przyjęcia weselnego.

Księżna KateZawiał wiatr, a księżna Kate zaliczyła wpadkę. Teraz stosuje kilka trików

Tort weselny księżnej Kate i księcia Williama

W mediach mówiło się praktycznie o wszystkim, co było związane ze ślubem Kate i Williama. Nie zabrakło też wątku tortu weselnego, a trzeba przyznać, że był naprawdę imponujący. Ośmiopiętrowe weselne ciasto zostało wykonane przez Fionę Cairns. Owocowy tort został ozdobiony kremem i białym lukrem. Zespół 50 cukierników spędził pięć tygodni, konstruując 900 delikatnych kwiatów w postaci pasty cukrowej, które ozdobiły każdy poziom. Dodano jeszcze 17 kwiatów z cukru, które miały szczególne znaczenie dla pary. Miały symbolizować miłość i małżeństwo. Cairns otrzymała fragment sukni ślubnej księżnej Kate, a cukrowa imitacja materiału znalazła się na cieście. 

Dziesięć lat po ślubie pary Fiona Cairns w rozmowie z magazynem "Hello!" podzieliła się kilkoma anegdotami związanymi z pracą nad tortem dla Kate i Williama. Wyznała, że zlecenie otrzymała pod koniec lutego i przez pierwsze kilka tygodni wraz z cukiernikami opracowywali różne przepisy i wysyłali je do akceptacji. Wiedzieli jednak, że ma to być tort owocowy.

Potem musieliśmy go zaprojektować i musieliśmy odwiedzić galerię zdjęć w Pałacu Buckingham, żeby dobrać odpowiednie proporcje i miejsce, w którym tort będzie umieszczony - wyznała.

Tort weselny księżnej Kate i księcia WilliamaTort weselny księżnej Kate i księcia Williama Instagram/the_mountbatten_windsors

Co ciekawe, każda z osób pracująca nad tortem dla księżnej Kate i księcia Williama musiała podpisać specjalną umowę, w której była zwarta kwestia zachowania poufności. 

Wszyscy podpisaliśmy umowę o zachowaniu poufności. W ogóle nie mogliśmy nikomu o tym powiedzieć. Nie mogliśmy powiedzieć nawet naszym dzieciom ani nikomu z pracy, z wyjątkiem osób, które miały nad tym pracować - powiedziała Fiona Cairns.

Księżna Kate i książę William w podróży po Wielkiej BrytaniiKate Middleton i Książę William śpią w osobnych łóżkach podczas podróży! Wiemy, dlaczego

Kobieta zdradziła też, że praca nad tym wyjątkowym tortem była szczególnie trudna, dlatego że wszystkie elementy były tworzone oddzielnie. Dopiero dzień przed ceremonią wszystko razem połączono i cukiernicy zobaczyli efekt finalny.

Tak naprawdę nie widzieliśmy gotowego i złożonego tortu aż do dnia poprzedzającego ślub. Można sobie tylko wyobrazić, jak stresująca było łączenie ciasta w całość. Sami zobaczyliśmy efekt finalny dopiero dzień przed ślubem - wyjawiła Cairns.

Fiona Cairns w rozmowie z magazynem dodała też, że wbrew pozorom nie było dużego problemu z transportem tortu, bo wszystko było dokładnie zaplanowane. Wspomniała też, że sama nie widziała reakcji Kate i Williama, kiedy zobaczyli tort, ale z tego, co się dowiedziała, para była absolutnie zachwycona. Ponoć po czasie przyznała jej to sama księżna.

Więcej o: