Królowa straciła kolejną bliską osobę. Zmarła w dniu pogrzebu księcia Filipa. Znali się ponad 30 lat

Sir Michael Oswald zmarł w wieku 86 lat. Był przyjacielem królowej Elżbiety II, a także jej doradcą przez ponad 30 lat. Mężczyzna odszedł 17 kwietnia, w dniu pogrzebu księcia Filipa.

Na początku kwietnia dowiedzieliśmy się o śmierci księcia Filipa. 99-letni małżonek królowej Elżbiety II zmarł na Zamku Windsor, gdzie również został pochowany 17 kwietnia. Był to bez wątpienia wielki cios na monarchini, która dzieliła z nim życie przez 73 lata. Niestety, nie jest to koniec złych wieści dla królowej. W dniu pogrzebu księcia Filipa odszedł jej wieloletni przyjaciel i doradca.

Królowa Elżbieta, książę HarryRoyalsi pomagają Elżbiecie II. Ułożyli grafik. Harry'ego może zabraknąć

Nie żyje przyjaciel królowej Elżbiety II. Zmarł w dniu pogrzebu księcia Filipa

Sobota 17 kwietnia była bardzo trudnym dniem dla rodziny królewskiej, szczególnie dla samej królowej Elżbiety II, która musiała w samotności pożegnać swojego męża. Jak się okazuje, tego dnia odszedł również Sir Michael Oswald.

Meghan Markle i księżna KateMarkle nie była na pogrzebie Filipa. Księżna Kate o tym zdecydowała

Królowa Elżbieta II od najmłodszych lat fascynowała się jazdą konną oraz wyścigami. Sama bardzo często obstawiała swoich faworytów, a w decyzjach zawsze doradzał jej Oswald. Był związany z rodziną królewską blisko przez ponad cztery dekady. Wcześniej doradzał także Królowej Matce.

Królowa Elżbieta II, Michael OswaldKrólowa Elżbieta II, Michael Oswald EAST NEWS

Sir Michael Oswald zmarł 17 kwietnia w wieku 86 lat. Jak podaje "Daily Mail" mężczyzna przez dłuższy czas walczył z ciężką chorobą. W rozmowie z "Racing Post" wdowa po Sir Michaelu, Lady Angel pożegnała swojego męża, a także zaznaczyła, jak ten kochał i cenił pracę dla brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zawsze mówił, że ma najwspanialszą pracę, którą ktokolwiek mógł mieć, i że przez całe życie zawodowe po prostu robił to, co zrobiłby, gdyby był bogatym człowiekiem, który nie musiałby pracować - zwierzyła się wdowa.

Sir Michela Oswald za swoje zasługi dla brytyjskiej monarchii został odznaczony Wielkim Krzyżem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego. Dla królowej Elżbiety II z pewnością to kolejna, wielka strata.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm