Angelina Jolie pozbyła się prezentu od Brada Pitta. Sprzedała go za ponad osiem milionów funtów

Angelina Jolie właśnie sprzedała obraz Winstona Churchilla, który dostała w prezencie od byłego męża. Zgarnęła za niego niezłą sumę.

Angelina Jolie jakiś czas temu mówiła w wywiadzie, że jest gotowa rozpocząć nowy etap. Ze szczerością opowiadała, że długo nie mogła pozbierać się po rozstaniu z Bradem Pittem, jednak dzięki ciężkiej pracy nad sobą dochodzi do równowagi. Dużo wsparcia dają jej dzieci, to dzięki nim było jej łatwiej przejść przez rozwód.

Angelina Jolie, Brad PittAngelina Jolie po głośnym rozwodzie zamieszkała... bardzo blisko Brada Pitta!

Angelina Jolie pozbyła się prezentu od Brada Pitta

Najwidoczniej Jolie chce pozbyć się wszystkich pamiątek po byłym mężu. Właśnie sprzedała obraz, który dostała od Brada Pitta. Jak podają zagraniczne źródła, aktor podarował go ukochanej w 2011 roku. Jego autorem jest Winston Churchill, a swoje dzieło zatytułował "Tower of Koutoubia Mosque". Namalował je w trakcie wojny, dokładniej w styczniu 1943 roku, kiedy to przebywał w Maroku na konferencji w Casablance, podczas której opracowywano strategię przeciwko nazistowskim Niemcom.

Churchill po raz pierwszy odwiedził Maroko w 1935 roku, gdzie zakochał się w jakości światła - powiedział Nick Orchard, szef nowoczesnej sztuki brytyjskiej w Christie's w Londynie, gdzie odbyła się aukcja. - Czuł, że jego obrazy przedstawiające ten kraj należą do jego najlepszych - dodał.
Zobacz wideo To był jeden z najgorętszych związków

Obraz przedstawia zachód słońca w Marakeszu, utrzymany jest w ciepłych odcieniach. Premier Wielkiej Brytanii dał go w prezencie prezydentowi USA Franklinowi D. Rooseveltowi podczas drugiej wojny światowej.

Kadr z filmu Pan i Pani SmithAngelina Jolie uwiodła Brada Pitta jednym ruchem na planie filmu "Pan i Pani Smith"

Kupiec zapłacił za obraz osiem milionów funtów. Tym samym stał się najdroższym obrazem Winstona Churchilla. Poprzedni rekord sprzedaży obrazu zmarłego premiera Wielkiej Brytanii wynosi prawie dwa miliony funtów. To dzieło zostało sprzedane w 2014 roku w Sotheby's London.