Wiesław Gołas miał udar. Aktor "Czterech pancernych" ma mieć problemy z mową. Opiekuje się nim żona

Wiesław Gołas ma problemy ze zdrowiem. Żona aktora w rozmowie z jednym z tabloidów powiedziała, że przeszedł udar.

Wiesław Gołas jest aktorem wybitym, a jego filmografia jest naprawdę imponująca. Artysta zagrał m.in. w "Czterech pancernych" wcielając się w Tomasza Czereśniaka, "Potopie" czy serialu "Alternatywy 4". Widzowie pokochali go również dzięki rolom w takich filmach, jak: "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia" oraz "Hydrozagadka". Przez lata realizował się też w roli satyryka - był gwiazdą w Kabarecie Dudek, współzałożycielem Kabaretu Koń. 9 października aktor świętował swoje urodziny. Humor mu dopisywał:

Nie przewidywałem dla siebie takiego poważnego wieku, ale skoro w niebie tak zarządzono, to nie będę się sprzeciwiał - mówił.

 Żartował też sobie z upływu czasu. 

Bardzo szybko mi minęło to 90 lat. Myślę sobie: Jezus Maria, to już? To co? Już mam umierać? Przez tyle lat wydarzyło się tak wiele rzeczy... Miałem 9 lat, gdy zaczęła się wojna. Więzienie, okupacja... Nie wierzę, że ja to wszystko przeżyłem! Moje życie było pełne dramatów, ale nie chcę być smutny. Nie wspominajmy już tych dni. Chciałbym, żeby ludzie byli weseli, żeby wokół było wesoło.(...) Bądźmy uśmiechnięci! Żeby było fajnie - tego nam życzę. 

Teraz okazało się, że aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. 

Niepokojące informacje o stanie zdrowia Wiesława Gołasa

Jak podaje "Super Express", Wiesław Gołas przeszedł udar. Aktor ma mieć teraz problemy z mówieniem. Opiekuje się nim żona Marią Krawczyk-Gołas

Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku. Ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze - powiedziała żona aktora w rozmowie z tabloidem. 

Wiesław Gołas już od jakiegoś czasu izolował się, by nie narażać się na choroby. 

Ja już wszystko zobaczyłem i przeżyłem, męczy mnie szum, ruch, hałas. Teraz jest u mnie czas na ciszę - przyznał w książce "Na Gołasa", której autorką jest jego córka Agnieszka Gołas-Ners. 

Aktorowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 

Zobacz wideo Bareja - kochany przez widzów, nienawidzony przez środowisko filmowe
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.