Robert Lewandowski został Sportowcem Roku. Wygłosił wzruszającą przemowę o tacie. Anna Lewandowska nie mogła powstrzymać łez

86. Gala Mistrzów Sportu za nami. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Robert Lewandowski. Ze sceny opowiedział o swoim tacie, czym rozczulił publiczność. Anna Lewandowska nie mogła powstrzymać łez.

9 stycznia odbyła się 86. Gala Mistrzów Sportu. Walka pomiędzy konkurentami była zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto sięgnie po zwycięstwo. Zdaniem kibiców w 2020 roku najlepszy był Robert Lewandowski. Tuż za nim uplasowała się Iga Świątek, a trzecie miejsce na podium zajął Kamil Stoch. Laureat pierwszego miejsca wygłosił ze sceny poruszającą przemowę.

Anna i Robert LewandowscyAnna Lewandowska na Gali Mistrzów Sportu w kreacji od Dolce & Gabbana

Robert Lewandowski doprowadził Annę Lewandowską do łez

Robert Lewandowski w wielu wywiadach opowiadał, jak ważny jest dla niego zmarły tata. Odbierając nagrodę, nawiązał do ojca. Podziękował mu i wyraził swój żal, że ten nigdy nie mógł zobaczyć jego wygranych.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu - mówił Lewandowski.

Piłkarz nie omieszkał nawiązać również do swojej rodziny. Podziękował małżonce i podsumował, że to rodzina jest dla niego najważniejsza, szczególnie teraz, gdy może spełniać się jako ojciec dwóch córek. Słowa Roberta rozczuliły nie tylko zebraną publiczność, ale także Annę Lewandowską, która się popłakała.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska screen Polsat

Nam pozostaje jedynie jeszcze raz pogratulować wygranej!

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała urocze nagranie Roberta i Laury

ZOBACZ TEŻ: Anna i Robert Lewandowscy na Gali Mistrzów Sportu. Trenerka postawiła na zieloną kreację za prawie 10 tysięcy złotych

Więcej o: