Robert i Anna Lewandowscy mają gest. Para przekazała 200 tysięcy złotych na szczytny cel

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski po raz kolejny pokazali klasę. Dzięki nim Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej ma karetkę!

Robert i Anna Lewandowscy nie mogą narzekać na problemy finansowe. Para jest co roku wysoko w rankingu najbogatszych Polaków według magazynu "Wprost". Piłkarz i trenerka mają nie tylko grube portfele, ale również wielkie serca. Często angażują się w akcje charytatywne, które zazwyczaj wspierają sporym zastrzykiem gotówki. Tak było i tym razem.

Anna i Robert LewandowscyZdjęcie Roberta Lewandowskiego na najwyższej wieży w Dubaju! Anna jest dumna

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski sfinansowali zakup karetki

W marcu, gdy w Polsce zaczęła się pandemia koronawirusa, Anna Lewandowska i Robert Lewandowski nie czekali zbyt długo z pomocą. Para przekazała aż milion euro na rzecz walki z wirusem. Jak zostały spożytkowane te pieniądze? Są już pierwsze efekty. Część tej kwoty, a dokładniej 205 tysięcy złotych trafiło do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki znacznej pomocy pary można było zakupić nową karetkę, które koszt wynosił ponad 530 tysięcy złotych.

Największymi sponsorami są państwo Anna i Robert Lewandowscy, którzy przekazali nam 205 tysięcy złotych - mówił dyrektor szpitala, Jarosław Kończyło w rozmowie z Radiem Opole.

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, RonaldoRobert Lewandowski z żoną pozuje u boku Cristiano Ronaldo i jego partnerki

O całej akcji poinformowano również na oficjalnym profilu na Facebooku.

Pamiętacie, kiedy pisaliśmy wam o pieniądzach, które naszemu szpitalowi przekazali Anna i Robert Lewandowscy? Dopytywaliście, na co zostaną przeznaczone środki od popularnej sportowej pary. I dziś czas na odpowiedź. Ten nowoczesny ambulans właśnie wzbogacił flotę zespołów medycznych w naszym powiecie - czytamy w poście.

Zostaje nam tylko pogratulować Ani i Robertowi hojności!

Zobacz wideo Reakcja Anny Lewandowskiej na zwycięstwo "Lewego"

ZOBACZ TEŻ: Poznajecie? Tak wyglądali znani i lubiani, nim zaistnieli w show-biznesie. Boruc śpiewała w "Idolu", a Rozenek pojawiała się w TVP

Więcej o: