Edyta Górniak nominowana do "Biologicznej Bzdury Roku" za wypowiedź o maseczkach! Nadal trudno uwierzyć, że to powiedziała

Edyta Górniak została nominowana w plebiscycie "Biologiczna Bzdura Roku". Gwiazda stwierdziła, że maseczki ochronne są niezdrowe, bo przez nie "wdychamy z powrotem własne spaliny".

Ostatnie wypowiedzi Edyty Górniak nie tylko zaskoczyły większość jej fanów, ale i podbiły sieć. Teorie gwiazdy na temat epidemii i działania maseczek stały się podłożem do memów i żartów. Nic więc dziwnego, że jedna z tych kontrowersyjnych wypowiedzi została nominowana do "Biologicznej Bzdury Roku" -plebiscytu serwisu "To Tylko Teoria". Jak myślicie, ma szansę wygrać?

Zobacz wideo Edyta Górniak: Wirus istnieje, jest na to wiele dowodów

Alicja Bachleda-CuruśAlicja Bachleda-Curuś kupiła z narzeczonym nieruchomość w miejscu swoich narodzin. To nie Polska

Edyta Górniak nominowana do "Biologicznej Bzdury Roku"

Jak czytamy na oficjalnej stronie "Biologicznej Bzdury Roku", Edyta Górniak została nominowana do nagrody za wypowiedź o maseczkach: zatrzymujących przepływ powietrza, utrudniających dostęp tlenu i zwiększających stężenie dwutlenku węgla.

Oczywiście gwiazda minęła się z prawdą, bo w rzeczywistości maseczki nie zatrzymują ani tlenu ani CO2. Ponadto tlenu w powietrzu jest ok. 21 proc., więc nawet bez maseczki dwutlenek węgla również wdychamy.

Z  perspektywy oddychania człowieka tlenu mamy pod dostatkiem i w nadwyżce, więc sugerowanie niedotlenienia, jest także od tej strony nieuzasadnione - czytamy na oficjalnej stronie na Facebooku.

Co zatem powiedziała Edyta Górniak?

Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy dychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny. 

Na tegorocznej liście nominowanych widnieje także nazwisko Magdy Gessler, która w jednym z instagramowych wpisów przyznała, że wirusy grypy przyklejają się do cebuli i Anny Lewandowskiej, która polecała smalec z gęsi na leczenie przeziębień. Myślicie, że któraś z pań w tym roku zdobędzie główną nagrodę? Przypomnijmy, że "Biologiczna Bzdura Roku" tropi i piętnuje wyjątkowo głupie i bardzo szkodliwe wypowiedzi osób publicznych, które obserwują w sieci tysiące fanów. Polskie celebrytki w tym roku mówiły zdecydowanie za dużo...

Więcej o: