Leon Niemczyk miał wiele tajemnic. Prawda wyszła na jaw po wielu latach od śmierci aktora

Leon Niemczyk dał się zapamiętać jako radosny człowiek. W wywiadach chętnie opowiadał o sobie ciekawe historie i nie stronił od żartów. Jak okazało się po śmierci aktora, potrafił ukryć niektóre kwestie.

Leon Niemczyk zmarł 29 listopada 2006 roku w Łodzi, miał 82 lata. Publika ceniła go nie tylko za to, jakim był aktorem, ale też człowiekiem. Niewielu wiedziało jednak o skrywanych przez aktora tajemnicach, które ujrzały światło dzienne na długo po śmierci Niemczyka.

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Lada dzień minie 14 lat od śmierci znanego aktora, który za życia nie przyznał, że postanowił wyrzec się swojego brat czy zrezygnować z kontaktu z córką. W wywiadach mówił, że miał sześć żon i twierdził, że po 80. urodzinach ożeni się po raz siódmy. 

Halina GolankoKrytycy ją cenili, mężczyźni szaleli na jej punkcie. Rolę etatowej seksbomby porzuciła dla ukochanego męża

Leon Niemczyk - czego nie wiedzieliśmy o aktorze?

Niemczyk chętnie opowiadał o życiu uczuciowym, a sam uważał się za zdobywcę, któremu kobiety nie potrafią się oprzeć. 

Nic na to nie poradzę, że ciągle podobam się kobietom. Jestem rozrywkowym facetem, pędziwiatrem, który nie potrafi usiedzieć w miejscu" -  tłumaczył żartobliwie w programie "Kawa czy herbata. 

I choć o kobietach mógłby rozmawiać godzinami, Leon nie lubić mówić o pieniądzach. Powszechnie uznawany był za bogacza, jednak prawda była zupełnie inna. Aktor strzegł tematu swojego majątku, gdyż po prostu go nie miał. W jednym z wywiadów wyznał, że to właśnie kobiety (żony i kochanki) doprowadziły go do finansowego upadku.

Kobietom, z którymi się wiązałem, zależało - jak się okazywało po czasie - nie na mnie, ale na moich pieniądzach... Cóż, popełniłem wiele błędów, a za błędy trzeba płacić - wyznał w rozmowie z "Echem Dnia".

Jak sam przyznał, choć pracował przez wiele lat, przez związki niczego się nie dorobił. 

Mieszkam w domu kwaterunkowym, nie mam willi z basenem, o którą mnie posądzają, nie śpię na pieniądzach, jak się niektórym zdaje - powiedział.

Za życia aktora krążyły plotki na temat jego bogactwa. Jak widać, miały one niewiele wspólnego z rzeczywistością.