Maciej Dowbor zmienił nazwisko! Zrobił to dla swojej żony i dla protestujących kobiet

Maciej Dowbor zaskoczył internautów na Instagramie. Zdecydował się zmienić nazwisko, by oddać hołd wszystkim strajkującym kobietom.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska należą do grona tych gwiazd, które od początku popierają protesty kobiet. Oboje byli wstrząśnięci decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który dokładnie 22 października wydał wyrok w sprawie aborcji patoembriologicznej, dokonywanej w przypadku wad płodu. Teraz Maciej Dowbor zdecydował się na kolejny krok. To drobny, ale znaczący gest w stronę wszystkich kobiet.

Maciej Dowbor zmienił nazwisko

Maciej Dowbor zdecydował się solidaryzować z kobietami walczącymi o swoje prawa. Jego żona Joanna Koroniewska jakiś czas temu podzieliła się z internautami szczerym wyzwaniem - sama straciła aż sześć ciąż. Natomiast Maciej Dowbor w geście szacunku dla kobiet i wsparcia ich protestów... przyjął nazwisko żony.

UWAGA! WITAM NA MOIM NOWYM PROFILU. Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszyć. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie, zachęcam Was do tego - podpisał post.
 

Gest Dowbora, a raczej Dowbora-Koroniewskiego, wzruszył internautów. Wszyscy są zdania, że właśnie takich mężczyzn nam potrzeba.

Uwielbiam! Brawo! Piękny gest! Piękne wsparcie!
Super z pana mąż. Pani Joasia ma naprawdę szczęście. Aby inni mężczyźni z pana brali przykład.
Jesteś facetem z klasą, że świeczką takich szukać! - komentują fani.

My także jesteśmy zachwyceni decyzją Macieja. A jakie jest wasze zdanie?

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli udział w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.