Tomasz Komenda: Chyba najważniejsze jest to, żeby usłyszeć słowo "tata". Jego partnerka wyznała z kolei, jak radzi sobie z technologią

Tomasz Komenda na kanapie "Dzień Dobry TVN" opowiedział o jednym ze swoich największych marzeń - ojcostwie. Już niedługo razem ze swoją narzeczoną powitają na świecie syna.

Historią Tomasz Komendy żyła cała Polska. W 2000 roku mężczyzna został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej. Dopiero w 2016 roku prokuratura wróciła do sprawy, a po powtórnej analizie dowodów okazało się, że Komenda jest niewinny. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Dziś stara się ułożyć sobie życie na nowo.

Zobacz też: Tomasz Komenda oświadczył się na premierze filmu. Jego wybranka jest w zaawansowanej ciąży

W czwartek wieczorem odbyła się premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" , fabularnego obrazu inspirowanego losami niewinnie skazanego mężczyzny. Na pokazie pojawił się tytułowy bohater wraz ze swoją dziewczyną, której oświadczył się na oczach widzów zgromadzonych w kinie. Anna Walter była wyraźnie zszokowana niespodzianką, jaką przygotował dla niej jej ukochany.

Tomasz Komenda otwiera się na temat ojcostwa

Komenda i Walter coraz chętniej otwierają się na temat swojego życia prywatnego. W sobotę pojawili się w studiu programu "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedzieli o związku i zdradzili plany na przyszłość. Tomasz podkreślił, że film w reżyserii Jana Holoubka nie jest w żaden sposób przekłamany:

Film to cała prawda o mnie, o moim życiu. […] Długo myślałem, czy pokazać moje piekło społeczeństwu, które przez 18 lat życzyło mi źle.

Tomasz Komenda i Anna Walter spodziewają się dziecka. Niesłusznie skazany mężczyzna przyznał w rozmowie z Filipem Chajzerem i Małgorzatą Ohme, ojcostwo to jedno z jego największych marzeń:

Chcemy w przyszłym roku wziąć ślub. […] U faceta chyba najważniejsze jest to, żeby usłyszał słowo „tata”. Tylko szkoda, że dopiero po 44 latach – oznajmił Komenda.

Wybranka Tomasza podkreśliła, że jest on człowiekiem dobrym, a jego wrodzonej empatii nie zdołało zniszczyć nawet więzienie:

Ujęło mnie to, że mimo gehenny i koszmaru jakie przeszedł, ta dobroć jest w nim.

Zobacz też: Tomasz Komenda ostrzega ojca ofiary za niesłuszne oczernianie. Zapowiada, że to "po raz ostatni". Padły ostre słowa

Komenda po wyjściu z zakładu karnego był zmuszony na nowo przystosować się do otaczającej go rzeczywistości. Walter zaznaczyła, że kwestie związane z nowymi technologiami objaśnia mu razem z braćmi:

Jest inteligentną osobą i do wielu rzeczy dochodzi sam poprzez obserwację.

Komenda pozwał państwo polskie o milionowe odszkodowanie. W rozmowie z dziennikarzami programu śniadaniowego oznajmił, że wciąż walczy o sprawiedliwość i zadośćuczynienie.

Zobacz wideo „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - oficjalny polski zwiastun
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.