Tomasz Komenda ostrzega ojca ofiary za niesłuszne oczernianie. Zapowiada, że to "po raz ostatni". Padły ostre słowa

Tomasz Komenda i jego partnerka pojawili się w sobotnim wydaniu "Dzień Dobry TVN". Mężczyzna niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo zwrócił się bezpośrednio do ojca ofiary. Padły mocne słowa.

W czwartek wieczorem odbyła się premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", opowiadającego o losach mężczyzny niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo. Na evencie pojawili się między innymi tytułowy bohater produkcji oraz jego ciężarna partnerka, Anna Walter. Mężczyzna w pewnym momencie oświadczył się swojej ukochanej, co publiczność zgromadzona w sali doceniła owacjami na stojąco.

Tomasz Komenda do ojca ofiary: Bardzo panu współczuję, ale to nie ja skrzywdziłem pana córkę

Tomasz Komenda i Anna Walter zasiedli na kanapie sobotniego wydania programu "Dzień Dobry TVN". W rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem opowiedzieli o pracy nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", a także wspominali początki swojej miłosnej relacji.

Zobacz też: Miłosna historia Tomasza Komendy. Początek relacji z Anną Walter nie zwiastował dłuższego związku. "Uczucie przychodzi samo"

Komenda w pewnym momencie zwrócił się bezpośrednio do ojca dziewczyny, o której zamordowanie był niesłuszne oskarżony:

Chciałbym się zwrócić do ojca ofiary, że jeszcze raz będzie mnie oczerniał i mówił, że to ja jestem prawdziwym sprawcą, który skrzywdził ich córkę, to spotkamy się na drodze sądowej. Ostrzegam po raz ostatni, że jeszcze raz zobaczę jakieś wpisy... Bardzo panu współczuję, ale to nie ja skrzywdziłem pana córkę – przyznał Tomasz.

W 2018 roku Sąd Najwyższy uchylił wyroki skazujące mężczyznę i stwierdził, że jest on niewinny, a dowody wykluczają jego sprawstwo. Komenda pozwał państwo polskie o milionowe odszkodowanie i wciąż wierzy, że otrzyma zadośćuczynienie. Anna Kalicka rozmawiała z niesłusznie skazanym mężczyzną podczas premiery filmu fabularnego o jego losach. Na instagramowym profilu dziennikarki pojawił się wpis z którego wyraźnie wynika, że Komenda walczy o sprawiedliwość i swoje dobre imię:

Znakomity film opowiadający o jednym z największych skandali polskiego wymiaru sprawiedliwości (...) Polecam Wam gorąco. PS. Nadal nieukarane pozostają osoby w prokuraturze odpowiedzialne za skazanie Tomka Komendy. Tomasz Komenda nadal walczy o odszkodowanie od Skarbu Państwa z tytułu straconych lat – możemy przeczytać na profilu dziennikarki na Instagramie.

Spodziewaliście się tak mocnych słów skierowanych do ojca ofiary?

Zobacz wideo "25 lat niewinności - sprawa Tomka Komendy" [ZWIASTUN]