Nie żyje finalista Eurowizji. Zmarł niespodziewanie na zawał serca

Agathon Iakovidis zmarł 5 sierpnia. Muzyk miał 65 lat.

Agathon Iakovidis reprezentował Grecję w 2013 roku podczas 58. konkursu Eurowizji. Razem z zespołem Koza Mostra zajął 6. miejsce, a występ przyniósł mu dużą rozpoznawalność w kraju. Niestety, do mediów trafiła informacja, że 5 sierpnia muzyk nagle zmarł. Agathon został znaleziony martwy w swoim łóżku.

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięzca brytyjskiego "Idola" jest w żałobie. Stracił brata bliźniaka, który się okaleczał i był uzależniony od alkoholu

Nie żyje finalista konkursu Eurowizji

Śmierć muzyka była zaskoczeniem dla fanów i rodziny. Agathon Iakovidis nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Nie był także pod opieką lekarzy, nie przyjmował leków na stałe ani nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Nikti nie wiedział, że ma problemy kardiologiczne.

Przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Jak podaje "Greek Reporter", muzyk do końca życia był bardzo aktywny zawodowo. Ostatnio nawet przekazał wsparcie greckim szpitalom i zagrał krótki koncert przed jedną z placówek w Salonikach, by oddać hołd służbie zdrowia zmagającej się z pandemią.

Agathona Iakovidisa pożegnała także produkcja konkursu Eurowizji. Wpis pojawił się na oficjalnym profilu organizatorów show na Twitterze.

Przykro nam słyszeć, że Agathon Iakovidis, który reprezentował Grecję w 2013 roku, nie żyje. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Agathona Iakovidisa - czytamy.

Agathon Iakovidis był liderem zespołu Koza Mostra. Podczas konkursu zaśpiewali utwór  "Alcohol Is Free". Utwór jest utrzymany w klimacie bałkańskim, z dodatkiem folkloru. Cały występ możecie zobaczyć poniżej. 

 
Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy