Zwycięzca brytyjskiego "Idola" jest w żałobie. Stracił brata bliźniaka, który się okaleczał i był uzależniony od alkoholu

Nie żyje Rupert Young, brat wokalisty i aktora Willa Younga. O nagłej śmierci brata bliźniaka poinformował menadżer artysty.

Brytyjczycy poznali Willa Younga, gdy w 2001 roku zwyciężył pierwszą odsłonę programu "Idol". Na widowni i w nagraniach do programu wokaliście towarzyszył jego brat Rupert. Do mediów trafiła informacja, że barat bliźniak artysty nie żyje. 

Nie żyje Rupert Young

Wiadomość o śmierci Ruperta Younga, potwierdził współpracownik zwycięzcy programu "Idol". Poprosił o uszanowanie prywatności, bo dla rodziny Willa jest to niezwykle trudny czas. 

Mogę potwierdzić, że niestety brat Willa zmarł. Pragniemy prosić o uszanowanie prywatności Willa i całej jego rodziny w tym trudnym i smutnym czasie - napisał w oficjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy Willa Younga.

Nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny śmierci brata muzyka. Rupert Young miał 41 lat. 

Bracia Young

Will i Rupert Young urodzili się 20 stycznia 1979 roku w Reading w Wielkiej Brytanii. Przyszli na świat w odstępie zaledwie 10 minut. Wokalista w wywiadach przyznawał, że jego brat ma problemy psychiczne i zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. 

Bardzo ciężko jest mieć członka rodziny, który jest uzależniony - mówił Will Young w wywiadzie dla Daily Record w 2008 roku.

Rupert w jednym z wywiadów wspominał występ brata w telewizji śniadaniowej. Był po całej nocy upijania się i okaleczenia. Wtedy doszedł do wniosku, że on i brat bardzo się od siebie różnią. 

Wydawało mi się dziwne, że dwie osoby genetycznie takie same mogą zachowywać się na tak różne sposoby. Zdałem sobie sprawę, że coś poszło nie tak. Ale nie wiedziałem co, ani dlaczego, inni też tego nie wiedzieli - wyznał Rupert Young.

ZOBACZ: Kierowca autobusu nazwał go "pedziem". Will Young nie dał sobie w kaszę dmuchać. Jego reakcja... OSTRA

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem