76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Gwiazdy dodały wzruszające posty. Wśród nich Doda i Małgorzata Rozenek

1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla każdego Polaka jest to bardzo ważna data, którą chcemy zachować w swojej pamięci. Również znane gwiazdy postanowiły uczcić ten dzień.

1 sierpnia 2020 roku Polacy obchodzą 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Każdego roku równo o godzinie 17, cały kraj na chwilę się zatrzymuje. Dźwięk syren przypomina, że właśnie w tym momencie wiele lat temu rozpoczęła się w Warszawie akcja "Burza".

Dla Polaków jest to wyjątkowy i nostalgiczny dzień. Również w mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo wzmianek dotyczących wybuchu Powstania, a publikują je między innymi znane osoby.

Gwiazdy uczciły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Doda

POLAK SIĘ NIE LĘKA!! 76. rocznica Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała Bohaterom.
 

Paweł Małaszyński

„Czas tylko warczy jak lew, przeciągając obłoków wełną”... Lwie pamiętaj.
 

Mateusz Damięcki

Tym, którzy wtedy mieli naście wiosen, Słońca w zenicie i księżyców nów, Serca z płomieni, z próżni srebrnej oczy, Im kradnę dzisiaj parę łez i słów. Kradnę im miłość, dzięki której da się Wyznaczyć drogę do bliskiego włazu. I to nie ważne czy Jan kochał Basię, Czy kochał Staszka, co poszedł do gazu.
 

Małgorzata Rozenek

Dziś mija 76. rocznica wielkiego zrywu Polaków, którzy marząc o wolnej Polsce, stanęli dumnie przeciwko niemieckiej agresji. Mężczyźni, kobiety i dzieci poświęcili dla nas swoje życia. Uszanujmy ich ofiarę. Każdego dnia twórzmy Polskę, z której mogą być dumni. Dziś o godz. 17.00 gdziekolwiek jesteś, zatrzymaj się na moment, aby uczcić ich pamięć. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.
 

Krzysztof Ibisz

Kochani Powstańcy, dziękuję Wam za Wolność, za bohaterstwo, za poświęcenie, za odwagę, za miłość do Polski, która rozpalała Wasze serca. Jestem dumny, że urodziłem się i mieszkam w Warszawie. Dzięki Wam.
 

Joanna Jabłczyńska

76 lat.
 

Patrycja Markowska

PAMIĘTAMY.
 

Katarzyna Bujakiewicz

Dzisiaj oddajemy hołd Powstańcom Warszawskim! Pokaż Im, że pamiętasz i wspierasz. Wyślij kartkę, która pomaga. Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.