Katarzyna Łaniewska traci wzrok. Wyznała, że każdego dnia widzi coraz mniej. Na leczenie wydała już prawie 100 tys. złotych

Katarzyna Łaniewska ma poważne problemy zdrowotne. Aktorka zaczęła tracić wzrok. Wydała już prawie 100 tys. złotych na leczenie.

Katarzyna Łaniewska znana jest przede wszystkim z ról w serialu "Plebania" i filmów z serii "Kogel-Mogel". Niedawno pojawiła się informacja, że 87-letnia aktorka zdecydowała się zagrać w czwartej części tej kultowej komedii. Niestety, w wywiadzie dla portalu "Super Express" wyznała, że problemy zdrowotne bardzo przeszkadzają jej w pracy na planie. Katarzyna Łaniewska powoli traci wzrok.

Katarzyna Łaniewska ma poważne problemy zdrowotne

Katarzyna Łaniewska na ekranie gości od lat. Mimo wieku nie zamierza wybierać się na emeryturę, dlatego też zdecydowała się na udział w czwartej części filmu "Kogel-Mogel". Jednak wiek daje się jej we znaki. Aktorka z powodu choroby oczu nie może uczyć się ról. Cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej, które po czasie może przyczynić się do całkowitej utraty widzenia.

Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stałą trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą - powiedziała aktorka.

Aktorka ma za sobą już pierwsze próby leczenia wady wzroku. Wydała już mnóstwo pieniędzy, jednak leki nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30.
I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować - dodała.

Mimo trudności Katarzyna Łaniewska nie zamierza się poddawać. Wie, że czekają na nią fani komedii, dla których "Kogel-Mogel" nie może obejść się bez pani Solskiej.

Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć aktorce dużo zdrowia!

Zobacz wideo "Kogel Mogel" to film jakby kultowy. Za co ludzie go tak kochają? Za te cytaty!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.