Katarzyna Łaniewska ujawniła wysokość emerytury. Jest głodowa. Aktorka większość pieniędzy wydaje na opłaty

Katarzyna Łaniewska w rozmowie z ''Super Expressem'' zdradziła, że otrzymuje głodową emeryturę. Aktorka przyznała, że finansowo dobija ją przede wszystkim komorne.

Pandemia znacząco wpłynęła na sytuację finansową gwiazd. Zamknięto kina i teatry, zawieszono zdjęcia na planach filmowych, a wiele produkcji ze względu na zakażenie stanęło pod znakiem zapytania. Sytuacja w kraju i na świecie skłoniła wiele postaci ze świata show-biznesu do ujawnienia problemów, z którymi się mierzą. Głos w tej sprawie zabrała również Katarzyna Łaniewska i podała wysokość swojej emerytury. Utarła również nosa kolegom po fachu, którzy narzekają na brak pieniędzy.

Zobacz wideo Relacja z premiery filmu "Kogel-Mogel 3", w którym ostatnio zagrała Katarzyna Łaniewska

Ile emerytury dostaje Katarzyna Łaniewska?

Katarzyna Łaniewska od lat obecna jest w polskim show-biznesie. Mogliśmy ją podziwiać zarówno w produkcjach filmowych, jak i serialach, a także na deskach teatru. Koronawirus pokrzyżował jej zawodowe plany, a aktorka żyje obecnie z oszczędności i niskiej emerytury. Krytycznie wyraziła się o kolegach po fachu, którzy narzekają na sytuację finansową.

Głupio mi jest, jak koledzy, którzy zarabiali miliony, mówią, że nie będą mieli co włożyć do garnka. To wstyd. Kiedyś nam ministerstwo wyznaczało, jaką gażę mamy mieć, ile zarobić. Jak się wyrobiło limit filmów, to do ministerstwa pisałam, czy mogę więcej zarabiać. A teraz są bajeczne sumy, zupełnie nie wiadomo skąd, i to dla ludzi, którzy naprawdę niewiele zasłużyli, dla amatorów - wyznała w rozmowie z ''Super Expressem''.

Łaniewska przyznaje, że wysokość jej emerytury pozostawia wiele do życzenia. Aktorka jest oburzona, że mimo tak wielkiego dorobku i wielu lat pracy ledwo udaje jej się wiązać koniec z końcem. W rozmowie z "Super Expressem" ujawniła, ile pieniędzy otrzymuje od państwa.

W swoich latach wysługi za 60 lat pracy dostawałam 860 zł emerytury. To była moje pierwsza emerytura. Potem zrobiło się 900 coś tam. Na dzień dzisiejszy emerytury moje i moich kolegów wynoszą dwa tysiące złotych z kawałeczkiem – zdradziła.

Po opłaceniu rachunków i czynszu aktorce zostaje niewiele na życie.

Same moje komorne wynosiło kiedyś 390 zł, a teraz płacę 900 zł.

Aktorka dodała również, że jej sytuacja finansowa była o wiele lepsza, gdy żył jej mąż. Wtedy małżonkowie mieli dwie emerytury i było im znacznie łatwiej.

Nie od dziś wiadomo, że artyści mają niskie emerytury, jednak ta sprawa wciąż wzbudza wielkie kontrowersje. Wielbiciele gwiazd dziwią się, że ich idole otrzymują niewielkie pieniądze, które zupełnie nie odzwierciedlają dorobku artystycznego. Przypomnijmy jednak, że wysokość emerytury zależna jest od odprowadzanych składek, a aktorzy często pracują na umowach ''śmieciowych''. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.