Lara Gessler reklamuje drzwi hasłem "Miejsce kobiet jest w kuchni" i nie widzi w tym nic złego. "Zajęcie się kuchnią to mój wolny wybór"

Lara Gessler wystąpiła w reklamie producenta drzwi. Pewnie nikogo by to nie zainteresowało, gdyby nie kontrowersyjne hasło kampanii: "Miejsce kobiet jest w kuchni". Co na ten temat powiedziała nam sama zainteresowana?

Lara Gessler wielokrotnie była widywana w reklamach. Córka Magdy Gessler ostatnio wzięła udział w kampanii o kontrowersyjnym haśle promocyjnym "Miejsce kobiet jest w kuchni".

Zobacz wideo Szalone tańce Magdy i Lary Gessler

Lara Gessler w reklamuje drzwi

Zapytaliśmy Larę o udział w reklamie drzwi. Celebrytka przyznała, że hasło miało wzbudzić emocje i prowokować. 

Chodzi o to, że cokolwiek uchodzi za "babską" cechę czy domenę, to nie znaczy, że mamy się tego wyzbyć i robić tylko rzeczy, które nas wstawiają w męskie spodnie. To, co uchodzi za kobiece cechy, to nie jest powód do wstydu, jeśli z głową się do tego podejdzie i się to posiądzie. Tak samo faceci w kuchni nie powinni uchodzić za pantoflarzy. Żyjemy w czasach, kiedy granice się zacierają, a to, co uchodziło za typowo babskie, może być tak samo pożądane jak typowo męskie cechy.
Ja wyrosłam w męskim domu, mam samych braci i długo mi zajęło, żeby zrozumieć, że zajęcie się kuchnią to mój wolny wybór, który nie stygmatyzuje mnie w żaden sposób. Co więcej, gdybym się tego miała wstydzić, to by oznaczało, że poddałam się pewnej presji. Cieszę się, że tak się nie stało i teraz mogę ludzi uświadamiać przez jedzenie, uczyć ich i pokazywać ludziom z całego świata, jak wspaniałą mamy kulturę, również kulinarną - odpowiedziała Lara.

Kampania promocyjna zatytułowana "Otwórz się na siebie" ma na celu oburzyć odbiorców. W kilku miastach w Polsce pojawiły się prowokujące hasła: 

Miejsce kobiet jest w kuchni.
Kobiety ciągle gadają i gadają.
Kobiety są przewrażliwione na punkcie dzieci.

W kampanii oprócz Lary Gessler wzięły udział Magdalena Różdżka i Gabi Drzewiecka. Każda z pań została "dopasowana" do konkretnego hasła promocyjnego.

Na stronie pojawiły się spoty reklamowe, w których gwiazdy tłumaczą "swój" prowokujący slogan. Współwłaścicielka "Słodko-słony" przekonywała, że osoby, które potrafią odnaleźć się w kuchni, mają większą władzę.  z

To jest wyniesienie tej roli na inny poziom. Jeśli umiesz gotować, masz dużo więcej władzy niż zasiadanie przy niejednym stole negocjacyjnym - mówiła Lara.

Lara Gessler odmówiła udziału w jednej reklamie. Magda Gessler niedawno zaprezentowała swoją nową markę lodów Ice Queen. Jej córka nie zdecydowała się promować słodyczy mamy.

DK

Więcej o:
Komentarze (30)
Lara Gessler reklamuje drzwi hasłem "Miejsce kobiet jest w kuchni" i nie widzi w tym nic złego
Zaloguj się
 • romano8000

  Oceniono 11 razy 9

  Moje miejsce jest w kuchni - larwa Gessler.

 • eisbergh

  Oceniono 9 razy 9

  a gazetka dalej promuje bezmozgie, chamskie geslerki

 • menel13

  Oceniono 10 razy 8

  Ilu facetów by się przejęło hasłem "Miejsce mężczyzny jest w garażu."?

 • art_102

  Oceniono 14 razy 8

  Między "Miejsce kobiet jest w kuchni.", a "Zajęcie się kuchnią to mój wolny wybór" jest bardzo duża różnica.
  Radzę się więc nie kompromitować tlumaczeniem na siłę reklamowego sformułowania, ktorego wytłumaczyć ani obronić się nie da i zamiast tego bełkotu, uczciwiej przyznać, że kasa za reklamę była na tyle atrakcyjna, że powiedziała co jej kazali.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 6 razy 4

  Stażyści od reklam Tigera znaleźli pracę w meblarskim? Wspaniałe, czekam na kolejną edycję, mam nawet parę fajnych pomysłów na hasła:
  "Czarni roznoszą wszy i choroby"
  "Zawsze się troszeczkę gwałci"
  "Strefa wolna od LGBT"

 • wejsunek47

  Oceniono 2 razy 2

  cóż za urocze brednie pustaka...

 • k08061954

  Oceniono 2 razy 2

  Babsztyl nie wie co robi inie zna swojego miejsca

 • bartekgryko

  Oceniono 2 razy 2

  a co miała napisać, że miejsce kobiet jest poza kuchnią ? to jedyna logiczna alternatywa dla tego co powiedziała.... prawda ? a czy to nie byłoby także ze szkodą, dla kobiet... czyli kobiety won od kuchni...:P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX