Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza w pierwszą rocznicę śmierci. Przywołał jego ostatnie słowa

Mija właśnie pierwsza rocznica tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. W tym dniu wspominają go przyjaciele, a także inni politycy m.in. Donald Tusk.

Paweł Adamowicz zginął na scenie podczas finału zeszłorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Został zaatakowany przez nożownika, a wyniku obniesionych obrażeń, dzień później zmarł w szpitalu. Tragiczna śmierć Adamowicza wstrząsnęła Polską. Dziś mija równy rok od tego smutnego wydarzenia. 

Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza

W pierwszą rocznicę śmierci w Internecie nie brakuje wpisów, wspominających zmarłego prezydenta Gdańska. Wśród osób, które chciały uczcić pamięć po Pawle Adamowiczu, znalazł się również Donald Tusk. Panowie nie byli tylko kolegami z tej samej partii, a również przyjaciółmi w prywatnym życiu. Były premier na Instagramie zamieścił ich wspólne zdjęcie i przywołał przy okazji ostatnie słowa Pawła Adamowicza. 

Rok temu zmarł Paweł Adamowicz, mój serdeczny przyjaciel, Prezydent Miasta Gdańska. Jego ostatnie słowa brzmiały: "To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam!"- czytamy pod postem.

Brudziński w Sejmie o zabójstwie Adamowicza: Czuję się odpowiedzialny za to, co się stało. ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Komentarze (6)
Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza w pierwszą rocznicę śmierci. Przywołał jego ostatnie słowa
Zaloguj się
 • Gość: Denat

  Oceniono 3 razy 1

  Kto bredzi o jakichś przekrętach Adamowicza, jest automatycznie denialista jego dokonań!

 • ziomekp.1

  Oceniono 12 razy 0

  Za chwilę się porzygam -- wystarczy poszperać w sieci i odnależć materiały jak to bonzowie PO obchodzili Adamowicza szerokim łukiem i określali go wprost przestępcą, przed wyborami na prezydenta Gdańska wierchuszka PO na swych wiecach jechała po Adamowiczu jak po burej suce a tu naraz Tusku prawi TO BYŁ MÓJ PRZYJACIEL!!!!!!
  Adamowicz może mówić o szczęściu, że został zabity -- jest pochowany w katedrze, ma ulice i place swego imienia, wszyscy z PO rozpływają się nad nim jakim to on "wielkim poetą był" a gdyby żył to właśnie gnił by w mamrze bo tam jest właściwe miejsce dla takich "przekrętów" jakim był Pawełek, trza wiedzieć kiedy strzelić w kalendarz........

 • Gość: Roman Gertych

  Oceniono 3 razy -1

  Do końca go popierali.

  Sama Kasia Tusk do dziś mówi do Niego Wójku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX