Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza w pierwszą rocznicę śmierci. Przywołał jego ostatnie słowa

Mija właśnie pierwsza rocznica tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. W tym dniu wspominają go przyjaciele, a także inni politycy m.in. Donald Tusk.

Paweł Adamowicz zginął na scenie podczas finału zeszłorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Został zaatakowany przez nożownika, a wyniku obniesionych obrażeń, dzień później zmarł w szpitalu. Tragiczna śmierć Adamowicza wstrząsnęła Polską. Dziś mija równy rok od tego smutnego wydarzenia. 

Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza

W pierwszą rocznicę śmierci w Internecie nie brakuje wpisów, wspominających zmarłego prezydenta Gdańska. Wśród osób, które chciały uczcić pamięć po Pawle Adamowiczu, znalazł się również Donald Tusk. Panowie nie byli tylko kolegami z tej samej partii, a również przyjaciółmi w prywatnym życiu. Były premier na Instagramie zamieścił ich wspólne zdjęcie i przywołał przy okazji ostatnie słowa Pawła Adamowicza. 

Rok temu zmarł Paweł Adamowicz, mój serdeczny przyjaciel, Prezydent Miasta Gdańska. Jego ostatnie słowa brzmiały: "To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam!"- czytamy pod postem.
 

Brudziński w Sejmie o zabójstwie Adamowicza: Czuję się odpowiedzialny za to, co się stało. ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG

Więcej o: