Księżna Kate usłyszała, jak dziennikarz naśmiewa się ze zdjęcia Charlotte. Wezwała go do Pałacu. "Tak nie było w moich czasach"

Księżna Kate i książę William usłyszeli poranną audycję w brytyjskim radiu BBC1, w którym prowadzący naśmiewał się ze zdjęcia z pierwszego dnia szkoły z księżniczki Charlotte. Rodzicom nie spodobał się komentarz dziennikarza.

Księżniczka Charlotte rozpoczęła naukę w szkole w tym roku. Z tej okazji księżna Kate i książę William odprowadzili dziewczynkę do placówki, gdzie zostało zrobione zdjęcie, na którym 4-latka ściska dłoń nauczycielki na przywitanie. Fotografię zobaczył dziennikarz, który uszczypliwie odniósł się do tego gestu na antenie.

Księżna Kate wezwała dziennikarza po żarcie na temat księżniczki Charlotte

Greg James podczas porannego programu stacji BBC1 skomentował zdjęcie z pierwszego dnia szkoły księżniczki Charlotte. Poszło szczególnie o uścisk dłoni z nauczycielką. Prowadzący audycję opowiedział o sytuacji "The Mirror":

Zobaczyłem zdjęcie w czasie audycji i powiedziałem: Kto, do diabła, podaje rękę nauczycielowi pierwszego dnia?! - powiedział dziennikarz.

Niestety, ten komentarz usłyszała para książęca. Kilka tygodni później autor wypowiedzi został "zaproszony" do Pałacu Kingston na uroczystość, gdzie spotkał się z księżną Kate i księciem Williamem. James twierdzi, że chcieli porozmawiać o niefortunnej wypowiedzi:

Słyszeli, jak mówiłem, że ta szkoła jest tak elegancka, że dzieci muszą codziennie ściskać ręce nauczycielom. Tak nie było w moich czasach. Byłeś zadowolony, gdy nauczyciel się uśmiechnął - wspominał Greg James.

Dziennikarz zapewnił, że wszystko było w porządku gdy żegnał się z księciem i księżną Cambridge.

Na drugi raz trzeba się porządnie zastanowić, czy śmiać się z rodziny królewskiej...

DK

Zobacz wideo z pierwszego dnia szkoły księżniczki Charlotte.

Zobacz wideo
Więcej o: