Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor wywalczyła pierwsze miejsce dla Polski. Przejdziemy do historii. Gdzie odbędzie się koncert za rok?

Viki Gabor wygrała Eurowizję dla juniorów 2019. Spełniło się największe marzenie wszystkich fanów konkursu jak i wokalistki. Gdzie odbędzie się przyszłoroczny koncert? Niekoniecznie w Polsce.

Eurowizja Junior 2019 za nami. To z pewnością historyczny dzień dla Polskiej muzyki. Viki Gabor zajęła pierwsze miejsce i tym samym przeszliśmy do historii. 

Polska przeszła do historii

To pierwszy raz w historii całego konkursu Eurowizji dla Juniorów i nie tylko, gdy ten sam kraj wygrywa dwa razy z rzędu. Rok temu zwycięstwo zapewniła nam Roksana Węgiel. Co ciekawe, obie wygrane zawdzięczamy głosowaniu telewidzów oraz internautów. 

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020?

W przypadku Eurowizji dla Juniorów jest nieco inaczej niż w przypadku konkursu dla dorosłych. Nie zawsze kraj, który wygrywa, musi organizować koncert u siebie. Owszem, w tym roku padło na Polskę, ponieważ był to pomysł organizatorów, który spotkał się z aprobatą TVP. Gdzie odbędzie się Eurowizja 2020? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak za wcześnie, aby o tym myśleć. Cieszmy się spektakularnym sukcesem Viki Gabor. Polska jest dumna! 

Eurowizja po raz pierwszy była organizowana w Polsce. Zobacz spot promujący show:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (6)
Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor wywalczyła pierwsze miejsce dla Polski. Przejdziemy do historii
Zaloguj się
 • Gość: Seweryn

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem niezmiernie dumna ze zwycięstwa naszej rodaczki. Trzeba przyznać, że piosenka i wykonanie było znakomite. Mam nadzieję, że w ESC coś się ruszy, bo póki co nie możemy się przebić nawet do pierwszej piątki.

 • Gość: Polak

  0

  Szkoda tylko ze po polsku sie nienazywa

 • profnzw

  0

  Gratulacje!

 • jacek.boczkowski

  0

  Wokalistek ci u nas dostatek. Ale i tę przyjmiemy chętnie po zwycięstwie w Eurowizji Junior !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX