Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor wywalczyła pierwsze miejsce dla Polski. Przejdziemy do historii. Gdzie odbędzie się koncert za rok?

Viki Gabor wygrała Eurowizję dla juniorów 2019. Spełniło się największe marzenie wszystkich fanów konkursu jak i wokalistki. Gdzie odbędzie się przyszłoroczny koncert? Niekoniecznie w Polsce.

Eurowizja Junior 2019 za nami. To z pewnością historyczny dzień dla Polskiej muzyki. Viki Gabor zajęła pierwsze miejsce i tym samym przeszliśmy do historii. 

Polska przeszła do historii

To pierwszy raz w historii całego konkursu Eurowizji dla Juniorów i nie tylko, gdy ten sam kraj wygrywa dwa razy z rzędu. Rok temu zwycięstwo zapewniła nam Roksana Węgiel. Co ciekawe, obie wygrane zawdzięczamy głosowaniu telewidzów oraz internautów. 

 

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020?

W przypadku Eurowizji dla Juniorów jest nieco inaczej niż w przypadku konkursu dla dorosłych. Nie zawsze kraj, który wygrywa, musi organizować koncert u siebie. Owszem, w tym roku padło na Polskę, ponieważ był to pomysł organizatorów, który spotkał się z aprobatą TVP. Gdzie odbędzie się Eurowizja 2020? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak za wcześnie, aby o tym myśleć. Cieszmy się spektakularnym sukcesem Viki Gabor. Polska jest dumna! 

Eurowizja po raz pierwszy była organizowana w Polsce. Zobacz spot promujący show:

Zobacz wideo
Więcej o: