Kindze Rusin należą się brawa. Przestrzegła obserwatorów przed bezmyślnym zachowaniem na cmentarzach. Tyle wsparcia od fanów nie dostała już dawno

Kinga Rusin doskonale zdaje sobie sprawę, jak święto 1 listopada może wpłynąć na zanieczyszczenie środowiska. Dodała więc na Instagram obszerny post.

Kinga Rusin od wielu już lat, ale szczególnie od kilku miesięcy, angażuje się w akcje na rzecz środowiska. Zachęca obserwatorów do dbania o swoje otoczenie i stara się wpoić w nich ekologiczne wartości. Chyba jej się udaje. Najnowszy post na jej Instagramie zebrał bardzo wiele komentarzy popierających podejście dziennikarki.

Kinga Rusin o sztucznych ozdobach na cmentarzach 

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" napisała post, w którym chciała uświadomić część społeczeństwa, by zwracali uwagę na to, jak ozdabiają groby swoich zmarłych. 

Kochani! Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby! To jest nie tylko fatalne dla środowiska, ale też nieestetyczne i nieekonomiczne. Stara plastikowa wiązanka pokryta brudem i kurzem wcale nie „zdobi” miejsca pochówku naszych bliskich przez okrągły rok! Wyrzucona na śmietnik, bo nie nadaje się do recyklingu, będzie rozkładała się kilkaset lat, zatruwając powietrze i wody gruntowe, albo zostanie spalona emitując do atmosfery trujące substancje - czytamy pod zdjęciem z odpadami.

Rusin namawia obserwatorów do kupna żywych kwiatów, bowiem one jeszcze piękniej przystroją miejsce pochówku naszych bliskich.

W Polsce hodujemy przepiękne chryzantemy, wrzosy, anturium, róże. Mieliśmy słoneczny i ciepły październik, a więc ceny naturalnych kwiatów będą przystępne. Będą wyglądać przepięknie, a kiedy zwiędną ulegną biodegradacji, niczego nie zatruwając. Wspominając naszych najbliższych, którzy odeszli nie zapominajmy o tych, którzy mają jeszcze przyjść na ten świat.

Fani poparli stanowisko gwiazdy. 

Sztuczne kwiaty szpecą groby, tak samo jak znicze zapakowane w plastikowe pudełka w kształcie serduszek, choinek albo z pozytywka ich troje.
Ja w tym roku świadomie zamówiłam wieniec eko z zaszuszonych kwiatów i szyszek. Polecam.
Popieram całym sercem! Ja uwielbiam kupować te staromodne ozdobne kapusty. Znicze tylko w glinianych miseczkach.

Absolutnie identyfikujemy się ze stanowiskiem Kingi. Dlatego podobnie jak ona, prosimy o niekupowanie sztucznych kwiatów. Pamiętajcie, to dla dobra nas wszystkich. 

CW

Kinga Rusin podczas wakacji nagrała wspaniałe wideo. Piękne żółwie:

Więcej o:
Komentarze (291)
Kindze Rusin należą się brawa. Przestrzegła obserwatorów przed głupim zachowaniem na cmentarzach
Zaloguj się
 • Gość: zofja

  Oceniono 95 razy 49

  Wezmę pod rozwagę ekologiczne napomnienia Rusin jeśli ona będzie tak jak ja jeździć na wakacje pociągami, po mieście poruszać się zbiorkomem, ciuchy będzie nosić kilka lat a torebki kilkanaście. A dopóki to nie nastąpi niech mnie nie poucza.

 • Gość: gosc

  Oceniono 56 razy 26

  gdyby tak apelowala jakas mieszkajaca w lesie kobita, ubrana w spodniczke z paproci i myjaca sie w lesnym strumieniu to nie bylaby hipokryzja ale, jak nawoluje sztuczna od stop do glow kiniola, przyodziana i wypacykowana produktami emitujacymi toksyczne substancje (ostrzyknieta prawdopodobnie jakims toksycznym jadem kielbasianam, czy innymi tego rodzaju specyfikami) to jest to po prostu smieszne

 • Gość: zabita owca

  Oceniono 38 razy 22

  Kingusia, pierwsza ekoloSZka RP! NA wakacje? SAMOLOTEM! Najbardzie trujący środek transportu ale trzeba pokazać w końcu się na insta w tropikach albo ostatnio w Londynie, oczywiście w ciuchach, które zmienia co chwilę, bo musi być modna. Dzieci do szkoły? SAMOCHODEM TERENOWYM wyłożonym w środku egzotycznym drewnem i skórą z kilkunastu zamordowanych zwierząt, palącym 20 litrów w mieście (land cruiser), później był jaguar, również w środku "eko-luksus", ogromny silnik pod maską a obecnie toyotka prius? No nie, gwiazda musi mieć porsche, wielkie, ciężkie z ogromnym silnikiem a w środku oczywiście to samo, co wcześniej -drewno, skóra = kingisiowa ekofura. Biznes - produkcja chemii do ciała, zwanej kosmetykami i jeszcze mówi, że to eko.... CZY NASZA EKO KINGUSIA JUŻ POLICZYŁA SWÓJ ŚLAD WĘGLOWY ZA TEN ROK? Żądasz zmian? Zacznij od siebie!!!
  Odrażające.

 • Gość: Ja

  Oceniono 38 razy 20

  Napisała rzeczy banalnie oczywiste. Przypomnijmy też, że los zwierzat jest jej obojętny: używa skór w sporych ilościach, bo szafy ma raczej przepastne.

 • Gość: Jani

  Oceniono 27 razy 17

  Pani Kingo a gdzie Pani głos w sprawie okrutnych eksperymentów na zwierzętach przeprowadzanych przez potomków faszystów? Jakoś cichutko było!

 • Gość: Ggg

  Oceniono 40 razy 14

  Może p. Rusin niech wypowie się nt. ścieków wypuszczanych do Wisły. Coś cichutko o tym. "wielka eko altywistka" buahaha

 • Gość: Pan Trololo

  Oceniono 27 razy 13

  Wiązanki i ozdoby grobowe najczęściej podlegają składowaniu, bo są trudne do rozłożenia na "składniki pierwsze". Pani Kinga pisze o toksycznych substancjach emitowanych do powietrza w czasie spalania - to demagogia i niewiedza. Jeżeli nawet tworzywa z cmentarza trafiłyby do procesów termicznych, byłaby to albo spalarnia odpadów, albo cementownia - a one prowadzą spalanie wysokotemperaturowe z całkowitym rozkładem tworzyw, w tym dioksyn, a więc "toskycznej emisji" nie ma prawa być. Pozdrawiam, człowiek z branży odpadowej.

 • Gość: obserwator

  Oceniono 32 razy 12

  Masakra z tym pouczaniem? Jakim prawem pytam się? Tej Pani wydaje się że jest mądrzejsza od innych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX